ATP Antwerpia: Kamil Majchrzak przeszedł eliminacje. Jaume Munar znów pokonany

Kamil Majchrzak wystąpi w głównej drabince halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Antwerpii. W poniedziałek Polak przeszedł dwustopniowe eliminacje.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po niedzielnym zwycięstwie nad Serhijem Stachowskim Kamil Majchrzak (ATP 91) poszedł za ciosem i pokonał także Jaume'a Munara (ATP 99). Dwa lata temu Polak był od niego lepszy w dwóch setach na trawnikach w tureckiej Antalyi. W poniedziałek powtórzył tamten rezultat, tym razem na halowych kortach twardych w Antwerpii.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Jedyną okazję na przełamanie miał Majchrzak, ale Hiszpan utrzymał serwis w drugim gemie. W takich okolicznościach o losach premierowej odsłony zadecydował tie break, w którym piotrkowianin wykorzystał trzecią okazję.

Przed rozpoczęciem drugiej partii Munar zasygnalizował, że narzeka na uraz lewej stopy. Fizjoterapeuta zabandażował mu nogę, a Majchrzak szybko sprawdził, czy przeciwnik jest w stanie odpowiednio się poruszać po korcie. Już w pierwszym gemie Polak zdobył przełamanie po świetnym minięciu. Potem dołożył jeszcze breaka w piątym oraz siódmym gemie.

Po 90 minutach Majchrzak zwyciężył 7:6(5), 6:1 i dzięki temu przeszedł przez dwustopniowe eliminacje do zawodów European Open 2019. Jego przeciwnikiem w I rundzie turnieju głównego będzie Włoch Jannik Sinner (ATP 119). Organizatorzy przyznali zdolnemu 18-latkowi dziką kartę.