ATP Moskwa: wygrane młodych Andrieja Rublowa i Miomira Kecmanovicia. Ivo Karlović obronił meczbola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Andriej Rublow w trzech setach pokonał Aleksandra Bublika w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Moskwie. Dalej grają też m.in. Miomir Kecmanović i Ivo Karlović, który obronił meczbola w pojedynku z Aljazem Bedene.

Andriej Rublow jest jedną z największych nadziei gospodarzy na sukces w turnieju ATP w Moskwie. Rosjanin rywalizację w swoim rodzinnym mieście rozpoczął od zwycięstwa, które jednak nie przyszło mu łatwo. We wtorek rozstawiony z numerem szóstym Rublow potrzebował trzech setów oraz 92 minut gry, by w meczu I rundy pokonać pochodzącego z Rosji, lecz reprezentującego Kazachstan potężnie serwującego Aleksandra Bublika.

Odpadli natomiast inny rosyjscy tenisiści. Debiutujący w głównym cyklu kwalifikant Artiom Dubrownij przegrał 1:6, 5:7 z rozstawionym z numerem ósmym Miomirem Kecmanoviciem. Serb w II rundzie zmierzy się z Jeremym Chardym, który ograł Nicolasa Jarry'ego. Z kolei posiadacz dzikiej karty Jewgienij Donskoj w dwóch partiach uległ Michaiłowi Kukuszkinowi. Kazacha czekać będzie teraz starcie z Adrianem Mannarino, oznaczonym "siódemką".

W poniedziałkowych spotkaniach Andreas Seppi i Lukas Rosol obronili piłki meczowe. We wtorek tak sztuka udała się Ivo Karloviciowi. Chorwat pokonał 6:4, 6:7(5), 7:6(6) Aljaza Bedene, w tie breaku trzeciego seta oddalając meczbola. Kolejnym rywalem 40-latka z Zagrzebia będzie jego rodak, Marin Cilić, turniejowy numer trzy.

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem broniącego tytułu i rozstawionego z numerem drugim Karena Chaczanowa został Philipp Kohlschreiber. Niemiec ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i wygrał 6:3, 7:6(3) z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Do II rundy awansował też Roberto Carballes, który wyeliminował Ricardasa Berankisa.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja) ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 840,1 tys. dolarów wtorek, 15 października

I runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 6) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:1, 3:6, 6:4 Miomir Kecmanović (Serbia, 8) - Artiom Dubrownij (Rosja, Q) 6:1, 7:5 Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:3, 7:6(3) Jeremy Chardy (Francja) - Nicolas Jarry (Chile) 6:4, 6:2 Roberto Carballles (Hiszpania) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:2, 4:6, 6:3 Ivo Karlović (Chorwacja) - Aljaz Bedene (Słowenia) 6:4, 6:7(5), 7:6(6) Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Jewgienij Donskoj (Rosja, WC) 6:4, 6:3

wolne losy: Danił Miedwiediew (Rosja, 1); Karen Chaczanow (Rosja, 2); Marin Cilić (Chorwacja, 3); Dusan Lajović (Serbia, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty