WTA Luksemburg: szybkie wygrane Elise Mertens i Moniki Puig. Odrodzenie Andrei Petković

Elise Mertens rozbiła Bibiane Schoofs i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Luksemburgu. Monica Puig nie dała szans Fionie Ferro. Andrea Petković odrodziła się po przegraniu pierwszego seta 0:6 i wyeliminowała Camilę Giorgi.

Elise Mertens Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Elise Mertens
We wtorek Elise Mertens (WTA 19) rozpoczęła drugi występ w głównej drabince imprezy w Luksemburgu. W 2017 roku doszła do półfinału. Belgijka rozbiła 6:0, 6:3 Bibiane Schoofs (WTA 157). W pierwszym secie tenisistka z Hamont-Achel straciła tylko dziewięć punktów, a w drugim od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. Kolejną jej rywalką będzie Jelena Ostapenko lub Catherine McNally.

Monica Puig (WTA 84) w 57 minut rozbiła 6:1, 6:0 Fionę Ferro (WTA 65). Portorykanka zaserwowała osiem asów i zgarnęła 19 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 10 break pointów. W II rundzie mistrzyni olimpijska zmierzy się z Kristyną Pliskovą (WTA 70). Alison van Uytvanck (WTA 48) prowadziła 4:0 z Moniką Niculescu (WTA 111), gdy skręciła lewą kostkę. Przy stanie 4:2 Belgijka skreczowała.

Andrea Petković (WTA 75) zwyciężyła 0:6, 6:4, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 92). W pierwszym secie Niemka zdobyła tylko 11 punktów, a w drugim uzyskała przełamanie na 6:4. W trzeciej partii Włoszka z 0:2 wyszła na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W ciągu godziny i 56 minut popełniła dziewięć podwójnych błędów. Petković poprawiła na 3-4 bilans meczów z Giorgi.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Jelena Rybakina (WTA 43) wygrała 6:2, 7:6(2) Chloe Paquet (WTA 150). W ciągu 86 minut Kazaszka posłała sześć asów i zdobyła 35 z 44 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie trzy z sześciu okazji. Następną jej przeciwniczką będzie Denisa Allertova (WTA 247). Sorana Cirstea (WTA 76) obroniła pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:3, 6:4 Pauline Parmentier (WTA 122). Rumunka podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Francuzką.

Laura Siegemund (WTA 79) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:2 Martę Kostiuk (WTA 162). Niemka od stanu 4:6, 2:5 zdobyła 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W II rundzie spotka się z Viktorią Kuzmovą (WTA 52). Antonia Lottner (WTA 210) wygrała 4:6, 6:3, 6:2 z Tamarą Korpatsch (WTA 124). W ciągu godziny i 59 minut tenisistka z Dusseldorfu uzyskała cztery przełamania i o ćwierćfinał zmierzy się z Petković.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 15 października

I runda gry pojedynczej:

Elise Mertens (Belgia, 1) - Bibiane Schoofs (Holandia, LL) 6:0, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan, 3) - Chloe Paquet (Francja, Q) 6:2, 7:6(2)
Monica Niculescu (Rumunia, Q) - Alison van Uytvanck (Belgia, 4) 2:4 i krecz
Andrea Petković (Niemcy) - Camila Giorgi (Włochy, 6) 0:6, 6:4, 6:4
Monica Puig (Portoryko) - Fiona Ferro (Francja, 7) 6:1, 6:0
Sorana Cirstea (Rumunia) - Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 6:4
Laura Siegemund (Niemcy) - Marta Kostiuk (Ukraina, Q) 4:6, 7:5, 6:2
Antonia Lottner (Niemcy, Q) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Elise Mertens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Luksemburgu?