ATP Antwerpia: Pablo Cuevas kolejnym rywalem Andy'ego Murraya. Stan Wawrinka w ćwierćfinale

Pablo Cuevas pokonał Hugo Delliena i będzie rywalem Andy'ego Murraya w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Do ćwierćfinału awansował Stan Wawrinka, który wygrał z Feliciano Lopezem po trzysetowej bitwie.

Pablo Cuevas Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Pablo Cuevas
W środę w Antwerpii dokończona została I runda. Pablo Cuevas (ATP 45) wygrał 6:4, 6:3 z Hugo Dellienem (ATP 79). W ciągu 67 minut Urugwajczyk nie musiał bronić żadnego break pointu, a sam wykorzystał trzy z ośmiu szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobył 27 z 28 punktów. Kolejnym rywalem Cuevasa będzie Andy Murray, z którym ma bilans meczów 0-2.

Frances Tiafoe (ATP 53) pokonał 7:6(7), 6:3 Yannicka Madena (ATP 118). W pierwszym secie Amerykanin wrócił z 1:4 i obronił pięć piłek setowych, dwie w 10. gemie i trzy w tie breaku. W trwającym 99 minut meczu zaserwował siedem asów. Obaj tenisiści mieli po siedem break pointów. Tiafoe odparł pięć, a wykorzystał trzy. O ćwierćfinał zmierzy się z innym Niemcem Janem-Lennardem Struffem (ATP 41).

W środę wyłoniono też trzech ćwierćfinalistów. Stan Wawrinka (ATP 18) zwyciężył 6:7(4), 6:4, 7:6(4) Feliciano Lopeza (ATP 62) po dwóch godzinach i 19 minutach. W meczu było tylko jedno przełamanie, które Szwajcar uzyskał w pierwszym gemie drugiego seta. Hiszpan zaserwował więcej asów (18-17), ale nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów. Wawrinka zdobył 61 z 72 punktów przy swoim pierwszym podaniu i podwyższył na 5-3 bilans spotkań z Lopezem.

Gilles Simon (ATP 47) wrócił z 0:2 w pierwszym secie i wygrał 6:4, 7:5 z Jo-Wilfriedem Tsongą (ATP 36). W trwającym godzinę i 47 minut meczu niżej notowany Francuz odparł trzy z czterech break pointów i zgarnął 38 z 52 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Poprawił na 4-9 bilans spotkań z rodakiem i w ćwierćfinale zagra z Wawrinką.

Guido Pella (ATP 20) pokonał 7:5, 7:5 Soona Woo Kwona (ATP 88). W obu setach Argentyńczyk uzyskał po jednym przełamaniu, za każdym razem w 12. gemie. W ciągu godziny i 54 minut zaserwował 12 asów i zdobył 37 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to ich drugie spotkanie w tym roku. W Los Cabos również lepszy okazał się tenisista z Buenos Aires. Kolejnym rywalem Pelli będzie Belg David Goffin lub Francuz Ugo Humbert.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 635,7 tys. euro
środa, 16 października

II runda gry pojedynczej:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4/WC) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:7(4), 6:4, 7:6(4)
Guido Pella (Argentyna, 5) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 7:5, 7:5
Gilles Simon (Francja) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) 6:4, 7:5