WTA Elite Trophy: Kiki Bertens wygrała drugi mecz i jest w półfinale. Zwycięstwo Madison Keys

Kiki Bertens pokonała Dajanę Jastremską i zapewniła sobie awans do półfinału turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Madison Keys wygrała z Petrą Martić.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W czwartek Kiki Bertens (WTA 10) odniosła drugie zwycięstwo w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Holenderka pokonała 6:4, 6:3 Dajanę Jastremską (WTA 24) i zapewniła sobie awans do półfinału. W ciągu 86 minut tenisistka z Wateringen wykorzystała pięć z sześciu break pointów i po raz drugi w tym roku wygrała z Ukrainką (7:6, 6:3 w Pekinie).

Madison Keys (WTA 13) pokonała 6:3, 6:4 Petrę Martić (WTA 15). W trwającym 70 minut meczu Amerykanka zgarnęła 34 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W II rundzie Rolanda Garrosa 2017 lepsza okazała się Chorwatka. Keys turniej w Zhuhai rozpoczęła we wtorek od porażki z Saisai Zheng.

Karolina Muchova (WTA 26) wróciła z 1:3 w trzecim secie i zwyciężyła 2:6, 6:2, 7:5 Alison Riske (WTA 19). W ciągu godziny i 58 minut Czeszka zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów. W pierwszym spotkaniu tych zawodniczek, w czerwcu tego roku w Den Bosch, z wygranej cieszyła się Amerykanka.

W deblu Ludmiła Kiczenok i Andreja Klepac pokonały 2:6, 6:4, 11-9 Gruzinkę Oksanę Kałasznikową i Amerykankę Sofię Kenin. W super tie break Ukrainka i Słowenka przegrywały 1-4, a przy 7-9 obroniły dwie piłki meczowe. W piątek i sobotę odbędą się grupowe mecze Alicji Rosolskiej i Chorwatki Dariji Jurak.

W singlu w rywalizacji uczestniczy 12 tenisistek podzielonych na cztery grupy. Zwyciężczynie każdej z nich awansują do półfinału. W deblu gra sześć par. Najlepsze duety z dwóch grup spotkają się ze sobą w finale.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)

Grupa Bugenwillowa:

Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 2) / Andreja Klepac (Słowenia, 2) - Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 4) / Sofia Kenin (USA, 4) 2:6, 6:4, 11-9

Czy Kiki Bertens awansuje do finału turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai?