WTA Elite Trophy: Aryna Sabalenka i Karolina Muchova w półfinale. Sofia Kenin bez awansu

Aryna Sabalenka pokonała Elise Mertens i awansowała do półfinału turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Karolina Muchova wygrała z Sofią Kenin.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W piątek dobiegła końca faza grupowa w singlu w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Aryna Sabalenka (WTA 14) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Elise Mertens (WTA 18). W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Białorusinka popełniła 10 podwójnych błędów, z czego pięć w pierwszym secie. Zdobyła 46 z 63 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tenisistka z Mińska wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Belgijką.

Karolina Muchova (WTA 26) pokonała 6:4, 4:6, 6:3 Sofię Kenin (WTA 12). W ciągu dwóch godzin i 14 minut Czeszka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 36 z 51 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z sześciu break pointów.

Petra Martić (WTA 15) wygrała 6:4, 6:3 z Saisai Zheng (WTA 40). W ciągu 93 minut Chorwatka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i zdobyła 17 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. W Grupie Orchideowej wszystkie tenisistki miały bilans meczów 1-1 i setów 2-2. Zadecydował procent gemów i do półfinału awansowała Zheng. Z rywalizacją pożegnały się Martić i Madison Keys (WTA 13).

W pozostałych grupach liczenie nie było potrzebne, bo Kiki Bertens (WTA 10), Karolina Muchova i Aryna Sabalenka wygrały po dwa mecze. W sobotę w półfinale Holenderka zmierzy się z Zheng, a Czeszka zmierzy się z Białorusinką.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)