WTA Elite Trophy: porażka Alicji Rosolskiej i Dariji Jurak. Szansa na finał zachowana

Alicja Rosolska i Darija Jurak przegrały pierwszy mecz w fazie grupowej turnieju debla zawodów WTA Elite Trophy, które odbywają się na kortach twardych w chińskim Zhuhai.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska Getty Images / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W turnieju debla zawodów WTA Elite Trophy rywalizuje sześć par. Alicja Rosolska i Darija Jurak zostały rozstawione z trzecim numerem i jako ostatnie rozpoczęły zmagania w fazie grupowej. W piątek ich przeciwniczkami były Xinyu Wang i Lin Zhu, które otrzymały od organizatorów dziką kartę.

Rosolska i Jurak zaczęły znakomicie. Po dwóch przełamaniach prowadziły 4:0 i utrzymały przewagę. W drugiej partii również szybko zdobyły breaka, lecz od stanu 2:1 przegrały pięć z sześciu gemów. O losach meczu zadecydował super tie break, w którym tenisistki gospodarzy zdobyły po drugiej zmianie stron cztery punkty z rzędu.

Po 78 minutach Rosolska i Jurak przegrały ostatecznie 6:2, 3:6, 6-10, ale zachowały jeszcze szansę na awans do finału. W sobotę muszą jednak koniecznie pokonać najwyżej rozstawiony chiński debel Ying-Ying Duan i Zhaoxuan Yang, najlepiej 2-0 w setach. Zwycięstwo po super tie breaku będzie oznaczało, że o wyjściu z grupy zdecyduje lepszy procent wygranych gemów.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,419 mln dolarów
piątek, 25 października

Faza grupowa gry podwójnej:

Grupa Liliowa:

Xinyu Wang (Chiny, 6/WC) / Lin Zhu (Chiny, 6/WC) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Darija Jurak (Chorwacja, 3) 2:6, 6:3, 10-6

Czy Alicja Rosolska i Darija Jurak zagrają w finale?