Trzynastka pechowa dla Domachowskiej

Prawie dwie i pół godziny trwało spotkanie Marty Domachowskiej i Francuzki Virginie Razzano w II rundzie turnieju WTA w Amelia Island. Trzynasty kort, na który wyszły przed 21 polskiego czasu obie zawodniczki okazał się dla naszej zawodniczki wyjątkowo pechowy. Polka zmarnowała bardzo wysoką przewagę z trzeciego seta i ostatecznie uległa w tie-breaku, przegrywając całe spotkanie.

Adam Naruszewicz

W pierwszym secie Polka toczyła wyrównaną walkę do stanu 2:3. Wtedy jednak straciła serwis i na prowadzenie 5:2 wyszła Razzano. Nasza zawodniczka, mimo zaciętej walki, nie zdołała dogonić klasyfikowanej na 27 miejscu w rankingu WTA Francuzki i przegrała seta 3:6.

Jak się okazało - były to złe dobrego początki. Domachowska na początku drugiej partii wyszła na prowadzenie 3:0 i nie oddała go do końca. Mało tego - przy stanie 5:2 Polka po raz drugi w secie przełamała serwis Razzano i o losach meczu decydował trzeci set.

W trzecim secie Domachowska grała wyraźnymi zrywami. Polka rozpoczęła trzeciego seta tak samo dobrze jak pierwszego. Przy stanie 2:0 straciła jednak szybko swoje podanie, a Francuzka wyrównała stan seta. Później Domachowska błyskawicznie utrzymywała swoje podania i łatwo przełamała serwis Francuzki. Kiedy Polka prowadziła 5:2 dopadł ją wyraźny kryzys, co łatwo wykorzystywała Razzano. Domachowska nie mogła utrzymać swojego serwisu aż do stanu 5:5, kiedy po walce wygrała swoje podanie. O losach meczu decydował jednak tie-break.

Razzano uzyskała w tie-breaku nieznaczną przewagę, którą utrzymała do końca. Francuzka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i ostatecznie rozstrzygnęła całe spotkanie wynikiem 6:3, 2:6, 7:6 (4).

Marta Domachowska za udział w zawodach w Amelia Island uzyska 20 punktów do rankingu WTA, dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad reprezentantką gospodarzy Meghann Shaughnessy.