Kontuzja Zwonariowej, Mauresmo gromi... w trzech setach

Kolejna rozstawiona zawodniczka odpadła z rywalizacji w Australian Open. Rosjanka Wiera Zwonariowa przegrała z kontuzją, której doznała przed finałem zeszłotygodniowych zawodów w Hobart. Rozstawiona z numerem 23 zawodniczka poddała spotkanie przeciwko Japonce Ai Sugiyama na początku drugiego seta. Dziwny przebieg miało natomiast spotkanie triumfatorki z 2006 roku, Amelie Mauresmo, która po problemach w pierwszym secie wyraźnie wygrała z Białorusinką Tatianą Puczek.

Wiera Zwonariowa przed finałowym spotkaniem w Hobart doznała kontuzji kostki, a następnego dnia świat obiegły zdjęcia Rosjanki poruszającej się o kulach. Rozstawiona z numerem 23. tenisistka postanowiła jednak wyjść dziś na kort i zagrać przeciwko doświadczonej Japonce Ai Sugiyama. Niestety, przy stanie 3:6, 1:1 Rosjanka postanowiła zrezygnować z dalszej walki.

W drugiej rundzie jest natomiast triumfatorka Australian Open sprzed dwóch lat - Amelie Mauresmo. Roztawiona z numerem 18. Francuzka przegrała pierwszego seta z Tatianą Puczek z Białorusi w tie-breaku. Kolejne dwie partie przebiegły bez historii. W obu setach Mauresmo zwyciężała... do 0. Francuzki nie wolno więc wciąż wykluczać z grona faworytek.