Polska - Reszta świata 3:0

Klaudia Jans i Dunka polskiego pochodzenia Caroline Woźniacki awansowały do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polsko-duńska para pokonała Włoszki - Karin Knapp i Sarę Errani w trzech setach.

Adam Naruszewicz

Jans i Woźniacki, które grały ze sobą pierwszy raz w karierze, rozpoczęły mecz wyjątkowo źle. Przegrany 1:6 pierwszy set najwyraźniej zmobilizował nasz duet. W dalszej części spotkania przewaga Klaudii Jans i mającej za sprawą rodziców polskie korzenie Caroline Woźniacki, nie podlegała wątpliwości. Ostatecznie polsko-duński duet wygrał 1:6, 6:2, 6:0.

Polscy reprezentanci jak do tej pory nie doznali porażki w turnieju głównym w Melbourne. Wczoraj, w singlu pań wygrywały Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska.

Wynik I rundy debla:

Klaudia Jans/Caroline Woźniacki (Polska/Dania) - Sara Errani/Karin Knapp (Włochy) 1:6, 6:2, 6:0