Radwańska w ćwierćfinale! Domachowska odpada po walce

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka pokonała Rosjankę Nadię Pietrową w trzech setach, w ostatniej partii nie oddając rywalce gema. Sztuka ta nie udała się Marcie Domachowskiej, która uległa Venus Williams w dwóch zaciętych setach.

Adam Naruszewicz

Agnieszka Radwańska rozpoczęła spotkanie fatalnie. Polka bardzo łatwo przegrała pierwszego seta 1:6, a w drugim przegrywała 0:3. Później jednak Agnieszka nadgoniła rywalkę i ostatecznie wygrała drugą partię meczu 7:5. Przy prowadzeniu 1:0 Radwańskiej w trzecim secie Pietrowa wzięła przerwę medyczną. Agnieszka bardzo dobrze wykorzystała problemy Rosjanki, wygrywając w ostatnim secie 6:0!

- Początek meczu był bardzo szybki i ona grała bardzo dobrze i pewnie, dlatego pomyślałam, że muszę coś zacząć zmieniać i to zrobiłam. Okazało się, że to pomogło i wróciłam do meczu - powiedziała PAP po zejściu z kortu Polka.

Na czwartej rundzie swój start w Australii zakończyła Marta Domachowska. Nasza zawodniczka rozpoczęła bardzo dobrze spotkanie przeciwko Venus Williams. Polka prowadziła już 3:1 w pierwszym secie, jednak dała się dogonić przez utytułowaną Amerykankę. Druga rakieta naszego kraju walczyła dzielnie do stanu 4:3 (po przełamaniu serwisu Williams), ale trzy ostatnie gemy należały już do starszej ze słynnych sióstr. W drugim secie Domachowska straciła podanie przy stanie 4:3 dla Williams, jednak przełamała serwis Amerykanki w ostatnim możliwym momencie i obroniła piłkę meczową. Niestety, w ostatnim gemie nasza zawodniczka nie utrzymała swojego podania i przegrała spotkanie 4:6, 4:6.

Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale ze Słowaczką Danielą Hantuchovą, która pokonała Rosjankę Marię Kirilenko. Słowaczka rozstawiona jest w zawodach z numerem 9.