Tenis. Górnik Bytom najlepszym klubem 2019 roku w Polsce

Polski Związek Tenisowy przyznał nagrody za udział w konkursie na najlepszy klub 2019 roku. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znalazł się Górnik Bytom.

Rafał Smoliński
Górnik Bytom został najlepszym klubem 2019 roku w Polsce Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Górnik Bytom został najlepszym klubem 2019 roku w Polsce
W Bydgoszczy odbyło się spotkanie z udziałem krajowej czołówki, podczas którego przyznano nagrody. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych klubów zajmujących się szkoleniem zawodników biorących udział we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Pierwsze miejsce i czek na sumę 18 tys. złotych otrzymał Górnik Bytom. Druga pozycja i nagroda w wysokości 15 tys. złotych przypadła BKT Advantage Bielsko-Biała. Na podium znalazł się jeszcze AZS Poznań, który wywalczył czek na 12 tys. złotych.

W konkursie mogły wziąć udział kluby, które posiadają ważną licencję klubową PZT. W sumie sklasyfikowano 124 zespoły (szczegółowa tabela). Do konkursu liczyły się wyniki indywidualne i drużynowe uzyskane w kraju i zagranicą w różnych kategoriach wiekowych. Już wkrótce rusza kolejna edycja tego konkursu.