Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Tenis. Legendarny Thomas Muster w sztabie trenerskim Dominika Thiema

Dominic Thiem nie pomógł Austrii awansować do ćwierćfinału ATP Cup, ale opuszcza Sydney z pozytywnym nastawieniem. Czwarty tenisista świata poinformował o zatrudnieniu na stanowisku trenera-konsultanta legendarnego Thomasa Mustera.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Dominic Thiem PAP/EPA / CRAIG GOLDING / Na zdjęciu: Dominic Thiem
O oficjalnym nawiązaniu współpracy z utytułowanym rodakiem Dominic Thiem poinformował media po środowej przegranej z Hubertem Hurkaczem, która przesądziła o porażce Austrii z Polską w ostatnim meczu grupy E turnieju ATP Cup 2020. Thomas Muster to jedyny Austriak, który ma na koncie tytuł wielkoszlemowy w singlu, bowiem w 1995 roku wygrał Rolanda Garrosa. Podczas zawodów w Sydney pełnił funkcję kapitana drużyny narodowej.

- Zaczęliśmy już wcześniej [w październiku - przyp. red.], przed tymi zawodami, które były pewną formą okresu próbnego. Umówiliśmy się na 20 tygodni w ciągu roku i chyba obaj nie możemy się tego doczekać. Postaramy się osiągnąć bardzo wysokie cele - powiedział Thiem dziennikarzom.

Muster, były lider rankingu ATP, dołączył do sztabu rodaka, w którym ważną rolę pełni Nicolas Massu. Chilijczyk, podwójny złoty medalista igrzysk olimpijskich z Aten, doprowadził w zeszłym roku Thiema do pierwszego tytułu rangi ATP Tour Masters 1000 (Indian Wells) oraz drugiego finału Rolanda Garrosa.

- Myślę, że jest wiele rzeczy, które jeszcze możemy poprawić. Thomas jest najlepszym austriackim tenisistą w historii i jest jedynym graczem, który osiągnął cel, o którym marzę. Nie ma nic lepszego, niż mieć w sztabie człowieka ze swojego kraju, który może pomóc w realizacji marzeń - wyznał Thiem.

A celem Thiema jest zdobycie tytułu wielkoszlemowego i zostanie numerem jeden w rankingu ATP. - Uważam, że Dominic ma ku temu odpowiednie umiejętności. Już jest jednym z najlepszych graczy i ma szanse wygrać turniej wielkoszlemowy, o czym wszyscy dobrze wiemy - stwierdził Muster.

Thiem uda się teraz z Sydney do Melbourne, gdzie weźmie udział w Australian Open 2020. Wielkoszlemowa impreza zostanie rozegrana w dniach 20 stycznia - 2 lutego.

Czytaj także:
Ranking ATP: Kamil Majchrzak wrócił do Top 100
Ranking WTA: niewielki awans Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO: Jak Robert Lewandowski zareagował na wyniki plebiscytu? "Przyjął to z klasą. Jest na to za wielki"


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Dominic Thiem wygra w 2020 roku turniej wielkoszlemowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×