Tenis. ATP Cup. Niegrzeczne zachowanie Daniła Miedwiediewa. Rosjanin ukarany przez sędziego (wideo)

Sporo emocji było podczas pojedynku Daniła Miedwiediewa z Diego Schwartzmanem w ramach ćwierćfinału ATP Cup w Sydney. Rosjanin nie mógł się pogodzić z decyzją i zaatakował wieżyczkę sędziego głównego.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew PAP/EPA / MARK EVANS / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Pojedynek Daniła Miedwiediewa z Diego Schwartzmanem trzymał w napięciu do samego końca. Rosjanin wygrał ostatecznie 6:4, 4:6, 6:3, ale zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Moskwianin zapewnił drużynie awans do półfinału turnieju ATP Cup.

W trakcie meczu doszło do paru incydentów z udziałem tenisistów. Podczas jednej z przerw między gemami panowie mieli sobie coś do powiedzenia. Sytuacja była tak napięta, że sędzia Mohamed Lahyani zszedł z wieżyczki, aby rozdzielić obu graczy.

Potem doszło do nieprzyjemnego zdarzenia w drugim secie. Miedwiediew nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i wyraził swoje niezadowolenie, dwukrotnie uderzając rakietą o wieżyczkę. W takich okolicznościach sędzia nie miał innego wyjścia, jak ukarać Rosjanina odebraniem punktu, bo już wcześniej ostrzegał zawodnika, że zachowuje się niegrzecznie.