WTA Brisbane: Karolina Pliskova w finale po thrillerze z Naomi Osaką. Madison Keys lepsza od Petry Kvitovej

Karolina Pliskova i Madison Keys spotkają się w finale turnieju WTA Premier w Brisbane. W półfinale Czeszka wyeliminowała Naomi Osakę po obronie piłki meczowej, a Amerykanka pokonała Petrę Kvitovą.

Karolina Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 4) i Naomi Osaka (WTA 4) stoczyły niezwykle emocjonującą batalię w ćwierćfinale turnieju w Brisbane. Zwyciężyła Czeszka 6:7(10), 7:6(3), 6:2 po dwóch godzinach i 48 minutach. W tie breaku pierwszego seta finalistka US Open 2016 zmarnowała dwie piłki setowe. W 12. gemie drugiej partii odparła meczbola, a w decydującej odsłonie uzyskała dwa przełamania.

Pliskova zaserwowała 15 asów, a Osaka miała ich 16. Czeszka obroniła 12 z 13 break pointów, a sama wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Japonką. Było to ich pierwsze starcie od półfinału Australian Open 2019. Osaka zwyciężyła wówczas w trzech setach.

Madison Keys (WTA 13) odrodziła się ze stanu 3:6, 0:2 i pokonała 3:6, 6:2, 6:3 Petrę Kvitovą (WTA 7). W trwającym dwie godziny meczu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki. Było to siódme spotkanie tych zawodniczek i bilans to teraz 4-3 dla Keys. Zmierzyły się po raz pierwszy od października 2016 roku, gdy w Pekinie reprezentantka USA zwyciężyła w tie breaku trzeciego seta.

- Petra i ja zawsze rozgrywamy bardzo długie mecze. Zawsze miło jest wychodzić obronną ręką z takich meczów. Nie tylko chodzi o ten turniej, ale też o to, aby mieć dużo świetnych spotkań od początku, gdy wchodzi się w nowy sezon - mówiła Keys, cytowana przez wtatennis.com. - W trzecim secie obie naprawdę dobrze returnowałyśmy, więc było dużo walki w gemach. Myślę, że od momentu, gdy zostałam przełamana w drugim secie, grałam na dosyć wysokim poziomie - dodała Amerykanka.

Keys awansowała do 10. finału w głównym cyklu i powalczy o szósty triumf. Pliskova może po raz trzeci wygrać turniej w Brisbane (2017, 2019). Bilans jej meczów o tytuł to 15-12. W niedzielę (początek o godz. 5:00 czasu polskiego) dojdzie do pierwszego starcia Amerykanki z Czeszką.

Brisbane International, Brisbane (Australia)