WTA Hobart: Lauren Davis obroniła piłkę meczową i zagra z Magdą Linette. Odrodzenie Heather Watson

Lauren Davis pokonała Astrę Sharmę po obronie piłki meczowej i będzie rywalką Magdy Linette w II rundzie turnieju WTA International w Hobart. Heather Watson odrodziła się ze stanu 1:6, 0:3 i wygrała z Jil Teichmann.

Lauren Davis Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Lauren Davis
W I rundzie imprezy w Hobart miało miejsce emocjonujące starcie Lauren Davis (WTA 65) z Astrą Sharmą (WTA 110). Zwyciężyła Amerykanka 6:3, 3:6, 7:6(6) po obronie piłki meczowej w tie breaku trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i 34 minuty spotkaniu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Davis zdobyła o sześć punktów więcej od Australijki (102-96). W II rundzie 26-latka z Boca Raton zmierzy się z Magdą Linette, z którą ma bilans meczów 2-1. Trzy razy zmierzyły się w 2015 roku. Najbardziej dramatyczna była ich konfrontacja w Nottingham. Amerykanka obroniła osiem piłek meczowych i zwyciężyła 5:7, 7:6(13), 6:2.

Weronika Kudermetowa (WTA 42) pokonała 6:2, 6:2 Samanthę Stosur (WTA 97). W ciągu 64 minut Australijka zdobyła tylko jeden z 12 punktów przy swoim drugim podaniu. Rosjanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Rebecca Peterson (WTA 44) skreczowała przy stanie 4:4 w pierwszym secie meczu z Fioną Ferro (WTA 63). Szwedka od 4:2 straciła dwa gemy i nie była w stanie kontynuować gry z powodu problemów z plecami.

Viktoria Kuzmova (WTA 61) zwyciężyła 5:7, 6:2, 7:6(3) Lin Zhu (WTA 71) po dwóch godzinach i 45 minutach. W pierwszym secie Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W trzeciej partii musiała odrabiać straty. Nie tylko wróciła ze stanu 0:3, ale też obroniła piłkę meczową w 10. gemie. Kuzmova zaserwowała osiem asów i popełniła 10 podwójnych błędów. Pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań.

Heather Watson (WTA 101) odrodziła się ze stanu 1:6, 0:3 i wygrała 1:6, 6:4, 6:4 z Jil Teichmann (WTA 67) po godzinie i 56 minutach. W II rundzie Brytyjka, która w Hobart triumfowała w 2015 roku, spotka się z Ferro. Kateryna Kozłowa (WTA 91) w 82 minuty pokonała 6:2, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 88). Ukrainka zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Sorana Cirstea wycofała się z powodu kontuzji nogi. W jej miejsce do drabinki weszła Nina Stojanović (WTA 84). Serbka nie wykorzystała prowadzenia 6:1, 2:0 i przegrała 6:1, 4:6, 3:6 z Kristyną Pliskovą (WTA 62). W trwającym 94 minuty spotkaniu Czeszka zaserwowała 11 asów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans.

Hobart International, Hobart (Australia)