WTA Adelajda: Andżelika Kerber i Belinda Bencić bez strat. Ashleigh Barty i Simona Halep poznały rywalki

Andżelika Kerber pokonała Qiang Wang i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Adelajdzie. Swoje mecze wygrały Belinda Bencić i Sofia Kenin. Anastazja Pawluczenkowa będzie rywalką Ashleigh Barty, a Simona Halep zmierzy się z Ajlą Tomljanović.

Andżelika Kerber PAP/EPA / ALBERT PEREZ / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 18) w Adelajdzie miała zmierzyć się ze Sloane Stephens, ale po wycofaniu Petry Kvitovej i Kiki Bertens nastąpiły zmiany w drabince. Niemka otrzymała rozstawienie i spotkała się z Qiang Wang (WTA 28). Była liderka rankingu wygrała 6:1, 6:3 po 82 minutach. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Kolejną rywalką Kerber będzie Dajana Jastremska (WTA 24), która zaserwowała dziewięć asów i pokonała 7:5, 6:3 Timeę Babos (WTA 86). Ukrainka zdobyła 33 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Belinda Bencić (WTA 7) wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:4 z Darią Kasatkiną (WTA 68). W trwającym 84 minuty spotkaniu Szwajcarka zgarnęła 24 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 31) pokonała 6:2, 6:4 Anett Kontaveit (WTA 29). W ciągu 87 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji i w II rundzie zagra z Ashleigh Barty.

Sofia Kenin (WTA 15) rozbiła 6:0, 6:4 Viktorija Golubić (WTA 78). W ciągu 63 minut Amerykanka posłała pięć asów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie Kenin zmierzy się ze swoją rodaczką Danielle Collins (WTA 27), która zaserwowała siedem asów i pokonała 6:3, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 99). W trwającym 91 minut spotkaniu 26-letnia Amerykanka odparła pięć break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z 15 szans.

Donna Vekić (WTA 20) zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 32). W ciągu godziny i 58 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Chorwatki. Ajla Tomljanović (WTA 52) wygrała 7:6(4), 6:2 z Julią Putincewą (WTA 37). W pierwszym secie Australijka wróciła z 0:3 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W ciągu godziny i 58 minut wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

- Nie był to najlepszy początek. Nie sądzę, aby to wynikało z nerwów. Nie byłam zbyt skoncentrowana. Grając z z Julią musisz być czujna, zdyscyplinowana, ale też cały czas agresywna. Trochę czasu zajęło mi znalezienie równowagi. Gdy mi się to udało, mecz stał się bitwą. Chodzi mi o to, że ona zawsze jest nieustępliwa i nigdy się nie poddaje. Biega do każdej piłki i musisz mocno pracować, aby ją pokonać. To dla mnie wysokiej jakości wygrana - powiedziała Tomljanović, cytowana przez wtatennis.com. Kolejną rywalką Australijki będzie Simona Halep.

Adelaide International, Adelajda (Australia)