Tenis. Australian Open: zwycięstwa Simony Halep i Andżeliki Kerber. Catherine Bellis odprawiła Karolinę Muchovą

Simona Halep i Andżelika Kerber bez straty seta awansowały do III rundy Australian Open 2020. Notująca pierwszy wielkoszlemowy występ od dwóch lat Catherine Bellis pokonała Karolinę Muchovą.

Simona Halep PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 3) prowadziła 6:2, 5:1 z Harriet Dart (WTA 173), by ostatecznie wygrać 6:2, 6:4 w II rundzie Australian Open. Rumunka pierwszą piłkę meczową miała w ósmym gemie, a awans zapewniła sobie wykorzystując czwartą. W trwającym 77 minut spotkaniu tenisistka z Konstancy zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Naliczono jej 14 kończących uderzeń i 23 niewymuszone błędy. Brytyjka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Kolejną rywalką Halep będzie Julia Putincewa.

Andżelika Kerber (WTA 18) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:2 Priscillę Hon (WTA 139). W ciągu 72 minut mistrzyni imprezy z 2016 roku wykorzystała siedem z 10 break pointów. Posłała 14 kończących uderzeń przy 11 niewymuszonych błędach. Australijce zanotowano 22 piłki wygrane bezpośrednio i 33 pomyłki. - Pierwsze rundy nigdy nie są łatwe. Nie ma znaczenia, czy wygrywasz w dwóch, czy w trzech setach. Zawsze musisz sobie radzić z nerwami - mówiła Niemka, cytowana przez wtatennis.com. W sobotę spotka się z Camilą Giorgi.

W III rundzie jest Catherine Bellis (WTA 600), dla której jest to pierwszy wielkoszlemowy występ od Australian Open 2018. Amerykanka wróciła po operacjach nadgarstka (dwóch), ramienia i łokcia. Dwóm rywalkom oddała 10 gemów. Najpierw odprawiła Niemkę Tatjanę Marię, a w czwartek pokonała 6:4, 6:4 ćwierćfinalistkę Wimbledonu 2019 Karolinę Muchovą (WTA 22). W ciągu 83 minut Bellis wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Kolejną jej przeciwniczką będzie półfinalistka Australian Open 2018 Elise Mertens (WTA 17), która w 56 minut rozbiła 6:3, 6:0 Heather Watson (WTA 75). Belgijka pokusiła się o 17 kończących uderzeń przy 11 niewymuszonych błędach. Brytyjka miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Kiki Bertens (WTA 10) wygrała 6:3, 7:5 z Ariną Rodionową (WTA 163). W pierwszym secie Holenderka wróciła z 0:2. W drugiej partii wyszła na 2:0, ale Australijka wyrównała na 2:2. Decydujący cios półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 zadała w 12. gemie, gdy po raz szósty przełamała reprezentantkę gospodarzy. W ciągu 86 minut Bertens zdobyła 14 z 22 punktów przy siatce. W III rundzie zmierzy się z Zariną Dijas (WTA 73), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Annę Blinkową (WTA 58). W pierwszym secie Kazaszka wypuściła z rąk prowadzenie 4:1. W trzeciej partii od 2:0 straciła trzy gemy, ale wywalczyła cztery z pięciu kolejnych.

Anett Kontaveit (WTA 31) pokonała 6:2, 4:6, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 91). W ciągu godziny i 41 minut Estonka wykorzystała siedem z 12 break pointów i zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Pokusiła się o 43 kończące uderzenia przy 45 niewymuszonych błędach. Hiszpanka miała cztery piłki wygrane bezpośrednio i 19 pomyłek. Kolejną rywalką Kontaveit będzie Belinda Bencić.