Tenis. Australian Open: Alexander Zverev pokonał sfrustrowanego Fernando Verdasco. Stan Wawrinka awansował po kreczu

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Fernando Verdasco w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020. John Isner nie dokończył meczu ze Stanem Wawrinką.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Przystępując do Australian Open 2020, Alexander Zverev był w słabej formie. Przegrał trzy mecze w ATP Cup i bardzo narzekał na swoją dyspozycję. Jednak w turnieju w Melbourne prezentuje się o wiele lepiej niż w minionych tygodniach. Doszedł do IV rundy, nie tracąc seta. W 1/16 finału Niemiec łatwo poradził sobie z Fernando Verdasco (2:6, 2:6, 4:6).

Zverev zawdzięcza wygraną solidności i skutecznemu serwisowi. Posłał aż 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 55 z 82 rozegranych punktów, tylko jeden raz został przełamany, zagrał 34 uderzenia kończące i popełnił 22 niewymuszone błędy, podczas gdy przez cały mecz sfrustrowany i często rozkładające ręce po przegranych punktach Verdasco zanotował trzy asy, 18 winnerów oraz 33 pomyłki własne.

Dla Zvereva to szósty w karierze awans do IV rundy turnieju wielkoszlemowego, w tym drugi z rzędu w Australian Open. O swój pierwszy ćwierćfinał w Melbourne zagra w poniedziałek z niepokonanym w obecnym sezonie Andriejem Rublowem. Z Rosjaninem w głównym cyklu ma bilans 3-0.

Stan Wawrinka spędził w sobotę na korcie tylko 65 minut. Po tym czasie i przy prowadzeniu Szwajcara 6:4, 4:1 jego przeciwnik w pojedynku III rundy, John Isner, poddał spotkanie z powodu kłopotów zdrowotnych.

Tym samym Wawrinka, mistrz Australian Open z 2014 roku, znalazł się w IV rundzie tego turnieju siódmy raz w karierze, ale pierwszy od trzech lat. Ogółem dla Szwajcara to 28. awans do 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema. W kolejnej fazie zmierzy się z lepszym z pary Danił Miedwiediew - Alexei Popyrin.