Tenis. Martina Navratilova i John McEnroe znów domagają się zmiany nazwy Margaret Court Arena

PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Margaret Court
PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Margaret Court

Martina Navratilova i John McEnroe protestowali we wtorek przeciwko pozostawieniu nazwy stadionu w Melbourne na cześć Margaret Court. To drugi co do ważności obiekt, na którym odbywają się mecze wielkoszlemowego Australian Open.

W poniedziałek upamiętniono w Melbourne 50. rocznicę wywalczenia przez Margaret Court Klasycznego Wielkiego Szlema. Australijka zdobyła w sumie 24 singlowe trofea w turniejach tej rangi, co do dziś pozostaje rekordem. Po zakończeniu kariery tenisistka została pastorem i mocno krytykowała związki osób należących do LGBT. Organizatorzy Australian Open ograniczyli poniedziałkową ceremonię do minimum, ponieważ nie popierają poglądów legendarnej zawodniczki.

Krótka uroczystość stała się okazją do skrytykowania Court za jej słowa. W poniedziałek John McEnroe ostro wypowiedział się na temat jej "ofensywnych i homofobicznych poglądów". We wtorek sprawy w swoje ręce wzięła Martina Navratilova. 18-krotna mistrzyni wielkoszlemowa zaprezentowała razem z Mc'Enroe'em transparent, na którym domagała się zmiany nazwy Margaret Court Arena na Evonne Goolagong Arena.

Evonne Goolagong to siedmiokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, która odnosiła sukcesy w latach 70. XX wieku. Australijka była również drugą w historii liderką rankingu WTA. W wywiadzie dla BBC Navratilova wyznała, że chciała, aby dyskusja na ten temat posunęła się do przodu. - Myślałam, że Tennis Australia i władze stanu Wiktoria coś z tym zrobią, ale nic takiego się nie stało. Tymczasem Margaret podwoiła swój atak na społeczność gejów i lesbijek - wyznała.

Władzom Tennis Australia nie spodobała się forma protestu. Organizatorzy przyznali jednak, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Navratilova nie ma oczywiście zastrzeżeń odnośnie sukcesów Court na światowych kortach. - Jeżeli jednak twoim imieniem są nazywane budynki, lotniska czy ulice, to nie powinno się brać pod uwagę tylko części życia i ignorować resztę - stwierdziła.

Czytaj także:
Australian Open: słodki rewanż Ashleigh Barty
Australian Open: Sofia Kenin obudziła Ons Jabeur z pięknego snu

ZOBACZ WIDEO: Michał Pol ostro o Ekstraklasie. "Zawalają nas wątpliwej jakości Hiszpanie. Nie potrafimy nikogo zatrzymać"

Komentarze (5)
avatar
Tomek100
28.01.2020
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
A może by tak Biedroń Arena ? Co prawda nie tenisista, ale człowiek w walce o równouprawnienie ludzi LGBT zasłużony niesamowicie. 
avatar
Bydgoszczanin w Pradze
28.01.2020
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Wiedziałem że Navratilova to sodomitka ale nie wiedziałem że sodomitą jest również Mc Enroe. A wyglądał na normalnego. 
avatar
zgryźliwy
28.01.2020
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Para Amerykanów dyktuje Australijczykom, kogo imię ma nosić jeden z ich kortów. Kto na to zasługuje, a kto nie. Lobby LGBT jest naprawdę nachalne. 
avatar
jerrypl
28.01.2020
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Jak zwykle - tolerancja tylko dla tych, którzy myślą tak samo jak my.