Tenis. Australian Open. Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali pod gwiazdami. Polacy odpadli w ćwierćfinale

W zakończonym o godz. 2:00 w nocy czasu lokalnego meczu Łukasz Kubot i Iga Świątek przegrali po super tie breaku z parą John-Patrick Smith i Astra Sharma. Polacy nie powalczą w Melbourne o finał gry mieszanej wielkoszlemowego Australian Open 2020.

Rafał Smoliński
Iga Świątek PAP/EPA / MICHAEL DODGE / Na zdjęciu: Iga Świątek
Dwie piłki dzieliły Łukasza Kubota i Igę Świątek od awansu do półfinału miksta Australian Open 2020. Przeciwnikami Polacy byli zeszłoroczni finaliści, ale to nasi tenisiści byli faworytami. Apetyty na pewno wzrosły po znakomitym pierwszym secie, w którym Biało-Czerwoni tworzyli bardzo zgrany duet.

W partii otwarcia dwukrotnie serwis straciła Astra Sharma, a nasi reprezentanci zdobyli od stanu po 3 trzy gemy z rzędu. Set zakończył się wynikiem 6:3 po koncercie, jaki na returnie dał lubinianin. John-Patrick Smith nie mógł nic zrobić po zagraniach Polaka i przegrał podanie do 40.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Oba duety miały swoje szanse, ale nie doszło do żadnych przełamań. W 12. gemie Polacy byli dwie piłki od wygranej, jednak Smith utrzymał podanie. Potem był tie break i prowadzenie 4-2, lecz w kluczowym momencie Kubot zagrał słabiej, a Sharma dała rodakowi sygnał do ataku. Australijczycy zdobyli pięć kolejnych punktów i wygrali seta.

Super tie break był kontynuacją poprzedniej części spotkania. Kubot i Świątek nie zdołali ochłonąć po niepowodzeniu i rywale bezwzględnie to wykorzystali. Świetnie grała Sharma, posyłając dobre serwisy i forhendy, a Smith imponował przy siatce. Polacy pogubili się i zdobyli tylko trzy punkty. Cały mecz przegrali ostatecznie 6:3, 6:7(4), 3-10.

Kubot i Świątek zakończyli występ w Melbourne na ćwierćfinale miksta, co jest lepszym wynikiem niż w zeszłym roku. Dla naszych tenisistów był to sprawdzian przed ewentualnym wspólnym startem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Sharma i Smith zagrają w piątek o miejsce w finale gry mieszanej z duetem Bethanie Mattek-Sands i Jamie Murray. Amerykanka i Brytyjczyk są bardzo utytułowani zarówno w deblu, jak i w mikście, dlatego będą faworytami tego meczu.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
środa, 29 stycznia

ćwierćfinał gry gry mieszanej:

Astra Sharma (Australia, WC) / John-Patrick Smith (Australia, WC) - Iga Świątek (Polska) / Łukasz Kubot (Polska) 3:6, 7:6(4), 10-3

Australian Open. Anett Kontaveit o meczu z Igą Świątek. "To była batalia!"
Australian Open: ojciec Igi Świątek dumny z córki. "Należą się jej wyłącznie słowa uznania"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Łukasz Kubot i Iga Świątek wywalczą medal w Tokio?