Tenis. WTA Petersburg: Alicja Rosolska i Ajla Tomljanović bez awansu. Przegrały z Anastazją Potapową i Julią Putincewą

Alicja Rosolska i Ajla Tomljanović na I rundzie zakończyły występ w grze podwójnej turnieju WTA Premier w Petersburgu. Polka i Australijka uległy Rosjance Anastazji Potapowej i Kazaszce Julii Putincewej.

Alicja Rosolska Getty Images / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska i Ajla Tomljanović nie podbiją Petersburga. Odpadły już po pierwszym meczu. W środę przegrały 7:6(4), 4:6, 3-10 z Anastazją Potapową i Julią Putincewą. Dla Polki i Australijki był to pierwszy wspólny występ od września. W Zhengzhou dotarły do ćwierćfinału.

W pierwszym secie Rosolska i Tomljanović nie wykorzystały prowadzenia 4:1. Przy 5:6 obroniły piłkę setową, ale w tie breaku od 4-3 straciły cztery punkty z rzędu. W drugiej partii od 1:2 zdobyły pięć z siedmiu kolejnych gemów. W super tie breaku Potapowa i Putincewa odskoczyły na 6-0, a przy 9-3 zakończyły spotkanie za pierwszą piłką meczową.

w ciągu 91 minut Rosolska i Tomljanović popełniły sześć podwójnych błędów i zdobyły tylko pięć z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Polka i Australijka zdobyły o jedno przełamanie więcej (5-4), a zgarnęły o 11 piłek mniej niż Potapowa i Putincewa (73-84).

Dla Rosolskiej był to trzeci deblowy start w głównym cyklu w 2020 roku. W Brisbane, Adelajdzie i Australian Open wygrała w sumie dwa mecze. Tomljanović doszła do półfinału w stolicy stanu Queensland, a w Melbourne odpadła w I rundzie.

Rosolska obecnie klasyfikowana jest na 38. miejscu w rankingu deblowym. Najwyżej znajdowała się na 23. pozycji (czerwiec 2019).

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 848 tys. dolarów
środa, 12 lutego

I runda gry podwójnej:

Anastazja Potapowa (Rosja) / Julia Putincewa (Kazachstan) - Alicja Rosolska (Polska) / Ajla Tomljanović (Australia) 7:6(4), 4:6, 10-3