Tenis. WTA Hua Hin: Elina Switolina odprawiła rywalkę, z którą przegrała w deblu. Nao Hibino w ćwierćfinale

Elina Switolina pokonała Bibiane Schoofs i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Hua Hin. W ćwierćfinale jest Nao Hibino, która rozbiła Peangtarn Plipuech.

Elina Switolina PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 4) w środę rozpoczęła pierwszy singlowy występ w Hua Hin. Ukrainka pokonała 6:2, 6:4 Bibiane Schoofs (WTA 195). W ciągu 79 minut czwarta rakieta globu obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Holenderka popełniła 11 podwójnych błędów. Kolejną rywalką Switoliny będzie Australijka Storm Sanders.

Switolina w Hua Hin grała również w deblu, a jej partnerką była Kwan Yau Ng. We wtorek Ukrainka i reprezentantka Hongkongu przegrały z Xinyun Han i Schoofs. - W deblu nie dopisało nam szczęście, ale to mi pomogło poczuć kort i panujące warunki. Zorientowałam się, jaką grę będę musiała pokazać w singlu. Było trochę wietrznie, ale obie musiałyśmy się z tym zmagać, więc po prostu starałam się skupić na tym, co muszę zrobić na korcie - powiedziała Switolina dla wtatennis.com.

Jeśli Ukrainka awansuje do ćwierćfinału, zmierzy się w nim z Nao Hibino (WTA 84). W środę Japonka rozbiła 6:0, 6:1 Peangtarn Plipuech (WTA 286). W ciągu 53 minut tenisistka z Aichi wykorzystała pięć z 10 break pointów i zdobyła 54 z 80 rozegranych punktów (68 proc.).

Leonie Küng (WTA 283) wcześniej nie wygrała żadnego meczu w głównym cyklu, a jest to jej drugi występ. W Hua Hin finalistka juniorskiego Wimbledonu 2018 odprawiła już dwie rywalki. W środę pokonała 6:3, 6:1 Lin Zhu (WTA 70). W trwającym 70 minut spotkaniu Szwajcarka zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Kolejną jej rywalką będzie Qiang Wang.

Saisai Zheng (WTA 36) wygrała 6:4, 6:3 z En Shuo Liang (WTA 238), mistrzynią juniorskiego Australian Open 2018. W ciągu 80 minut Chinka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Elina Switolina (Ukraina, 1) - Bibiane Schoofs (Holandia) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Hua Hin?