Tenis. WTA Acapulco: Yafan Wang nie obroni tytułu. Niezwykłe odrodzenie Anastazji Potapowej

Chinka Yafan Wang przegrała ze swoją rodaczką Xiyu Wang i nie obroni tytułu w turnieju WTA International w Acapulco. Rosjanka Anastazja Potapowa odrodziła się ze stanu 4:6, 0:4 i pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą.

Yafan Wang Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Yafan Wang
Yafan Wang (WTA 56) szanse na obronę tytułu w Acapulco straciła już w I rundzie. Nie wykorzystała dwóch piłek setowych w tie breaku drugiego seta i uległa 4:6, 6:7(8) swojej 18-letniej rodaczce Xiyu Wang (WTA 127). W ciągu godziny i 50 minut niżej notowana Chinka obroniła osiem z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans. Zdobyła o cztery punkty więcej (75-71). Kolejną jej rywalką będzie Sara Errani lub Sara Sorribes.

Rozstawiona z numerem trzecim Marie Bouzkova (WTA 57) przegrała 4:6, 6:1, 2:6 z Tatjaną Marią (WTA 90). W trzecim secie Czeszka prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale straciła pięć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu popełniła 11 podwójnych błędów i po raz czwarty została pokonana przez Niemkę. W II rundzie Maria zmierzy się z Anastazją Potapową (WTA 97), która odrodziła się ze stanu 4:6, 0:4 i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:1 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 200).

Nao Hibino (WTA 71) odparła dziewięć z 10 break pointów i pokonała 6:3, 6:1 Arantxę Rus (WTA 75). Japonka zgarnęła 29 z 39 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Heather Watson (WTA 69) wygrała 4:6, 6:4, 6:4 z Coco Vandeweghe (WTA 193). W trwającym 2,5 godziny meczu Amerykanka posłała dziewięć asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Uzyskała cztery przełamania, a sama pięć razy oddała podanie.

- Jestem bardzo zadowolona z tego meczu. Coco to świetna tenisistka. Od dawna była czołową zawodniczką, znamy się bardzo długo i wiem, jak dobrze potrafi grać - mówiła Watson dla wtatennis.com o Vandeweghe, która próbuje wrócić do formy sprzed kontuzji kostki. - Nie miałam dużo czasu na odpoczynek. Po Australian Open byłam tydzień w domu. Potem przyszedł czas na Puchar Federacji, który zawsze dostarcza bardzo dużo stresu. Czuję, że będąc w Acapulco prawie się zregenerowałam - stwierdziła Brytyjka.

O ćwierćfinał Watson zmierzy się z Kateryną Bondarenko (WTA 494), która zwyciężyła 6:7(7), 6:4, 6:2 Dankę Kovinić (WTA 87) po dwóch godzinach i 47 minutach. W pierwszym secie Ukrainka zmarnowała trzy piłki setowe, ale w dwóch kolejnych skruszyła opór reprezentantki Czarnogóry. W spotkaniu miało miejsce 29 podwójnych błędów, 15 z nich popełniła Kovinić. Bondarenko wykorzystała osiem z 17 break pointów.

Tamara Zidansek (WTA 74) wróciła z 0:3 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Annę Kalinską (WTA 111). W ciągu 91 minut Słowenka zniwelowała pięć z sześciu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Amerykanką Venus Williams lub swoją rodaczką Kają Juvan.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)