Tenis. Challenger Monterrey: Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira w ćwierćfinale debla

Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira kontynuują wspólne występy w zawodach rangi ATP Challenger Tour. Polsko-portugalska para postarała się o niespodziankę na inaugurację turnieju w Monterrey.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W zeszłym tygodniu Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira zagrali razem w halowym challengerze w Calgary, gdzie wygrali jeden mecz. Obecnie startują w meksykańskim Monterrey i na początek wyeliminowali rozstawioną z drugim numerem parę Nikola Cacić i Hugo Nys.

Serb i Monakijczyk mają już doświadczenie zdobyte w tourze, jednak w środę nie zagrozili polsko-portugalskiemu duetowi. W pierwszym secie Drzewiecki i Oliveira zdobyli decydującego breaka na 3:2. Natomiast w drugiej partii postarali się o przełamania w trzecim i dziewiątym gemie.

W ciągu 55 minut faworyci nie wykorzystali żadnego z dziewięciu break pointów. Drzewiecki i Oliveira wygrali ostatecznie 6:4, 6:3 i w piątek ich przeciwnikami w ćwierćfinale gry podwójnej meksykańskiej imprezy będą Australijczycy Andrew Harris i Jason Kubler.

Abierto GBP Seguiros 2020, Monterrey (Meksyk)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 108,3 tys. dolarów
środa, 4 marca

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Goncalo Oliveira (Portugalczyk) - Nikola Cacić (Serbia, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) 6:4, 6:3