Media: przerwa się wydłuży. Tenisiści mogą wrócić najwcześniej w sierpniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Roger Federer
PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Roger Federer
zdjęcie autora artykułu

Władze światowego tenisa pracują nad ustalaniem kalendarza rozgrywek na dalszą część sezonu, ale jest to utrudnione z powodu pandemii koronawirusa. Zawodniczki i zawodnicy będą musieli jeszcze poczekać, aby wrócić na korty.

W tym artykule dowiesz się o:

W połowie marca 2020 roku władze ATP, WTA i ITF podjęły decyzję o zawieszeniu touru na sześć tygodni. Potem postanowiono przedłużyć okres przerwy co najmniej do 13 lipca. W ten sposób odwołano cały sezon gry na europejskiej trawie, włącznie z wielkoszlemowym Wimbledonem.

Hiszpańska "Marca" dowiedziała się, że przerwa od tenisa zostanie przedłużona co najmniej do 3 sierpnia. Tym samym w terminie nie odbędą się turnieje ATP w Hamburgu, Newport, Bastad, Los Cabos, Gstaad, Umag, Atlancie i Kitzbühel oraz zawody WTA w Bukareszcie, Lozannie, Palermo, Jurmale, New Haven i Karlsruhe. Wątpliwe wydaje się również rozegranie mieszanej imprezy w Waszyngtonie.

Na razie sytuacja związana z koronawirusem nie została jeszcze opanowana. Choroba COVID-19 cały czas rozprzestrzenia się po świecie, dlatego trudno jest określić dokładną datę powrotu tenisistów na zawodowe korty. Nie można wykluczyć, że w tym roku nie będzie już tenisa w wydaniu międzynarodowym, ponieważ utrudnione jest podróżowanie.

Czytaj także: Cilić: Przerwa w rozgrywkach nie osłabi Federera i Nadala Syn Borga będzie trenować w akademii Nadala

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Kryzys dotyka Michała Winiarskiego. "Dogadaliśmy się, że będziemy płacić 1/3 czynszu"

Źródło artykułu: