Tenis. Generali Austria Pro Series: porażka Dennisa Novaka. Sebastian Ofner poszedł za ciosem

Sebastian Ofner w trzech setach pokonał Davida Pichlera w rozgrywanym na korcie ziemnym w Suedstadt pokazowym turnieju Generali Austria Pro Series. Dennis Novak niespodziewanie przegrał z Lennym Hamplem.

Marcin Motyka
Dennis Novak PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dennis Novak
Sebastian Ofner poszedł za ciosem. Dzień po tym, jak został pierwszym uczestnikiem Generali Austria Pro Series, który pokonał Dominika Thiema, odniósł kolejne zwycięstwo. We wtorek 24-latek z Bruck an der Mur zmierzył się z o wiele niżej notowanym Davidem Pichlerem i po ponad dwuipółgodzinnej batalii opuszczał kort jako triumfator (7:5, 4:6, 6:4).

Po wtorkowym sukcesie Ofner ma teraz najlepszy bilans w imprezie w Suedstadt - siedem zwycięstw i jedna porażka. Pichler natomiast w ośmiu rozegranych spotkaniach poniósł cztery przegrane.

Nierówną formę w Suedstadt prezentuje Dennis Novak. Aktualnie drugi najwyżej notowany singlista Austrii we wtorek zanotował czwartą przegraną w swoim siódmym pojedynku, ulegając 6:4, 4:6, 4:6 Lenny'emu Hamplowi, który wyrównał swój bilans na 4-4.

Lucas Miedler wrócił do rywalizacji po dwutygodniowej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. We wtorek 23-latek z Tulln rozegrał drugi mecz z turnieju i mógł cieszyć się z pierwszego triumfu. Pokonał 6:3, 6:1 Lukasa Neumayera (bilans 4-4).

Nieudany debiut w Generali Austria Pro Series zaliczył natomiast Jonas Trinker. Austriak przegrał 3:6, 4:6 z Alexandrem Erlerem, dla którego to czwarta wygrana w siódmym spotkaniu. Z kolei Sandro Kopp (bilans 3-5) wygrał 7:6(1), 7:5 z Philippem Oswaldem (3-4).

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)

Interesująca oferta dla fanów. Można licytować treningi pod okiem gwiazd

Czy Sebastian Ofner zakończy turniej z najlepszym bilansem zwycięstw do porażek?