Koronawirus. Turniej tenisowy w Madrycie poważnie zagrożony. Władze zalecają jego odwołanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Rafael Nadal
zdjęcie autora artykułu

Mutua Madrid Open może nie zostać rozegrany w sezonie 2020. Sytuacja w hiszpańskiej stolicy pogorszyła się, dlatego władze zalecają odwołanie prestiżowej imprezy rangi ATP Masters 1000 (mężczyźni) i WTA Premier Mandatory (kobiety).

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwotnie kobiecy i męski turniej Mutua Madrid Open miał się odbyć na początku maja, jednak pandemia COVID-19 doprowadziła do zawieszenia touru. Rozgrywki mają zostać wznowione w sierpniu, ale ATP i WTA stale monitorują sytuację na świecie pod kątem bezpieczeństwa i ściśle współpracują z organizatorami i władzami poszczególnych krajów.

W sobotę działacze z Madrytu opublikowali komunikat dotyczący organizacji zawodów w dniach 12-20 września. Podczas spotkania 29 lipca miejski departament zdrowia reprezentowany przez Antonio Zapatero przedstawił informacje o coraz trudniejszej sytuacji w hiszpańskiej stolicy i swoich obawach dotyczących bezpieczeństwa graczy, fanów oraz osób związanych z imprezą.

"W związku z tą sytuacją organizatorzy Mutua Madrid Open zwrócili się o pomoc do Antonio Zapatero, zastępcy sekretarza ds. zdrowia publicznego, i doradzono im, aby nie organizować turnieju ze względu na obecny trend przypadków COVID-19" - głosi komunikat ze strony internetowej Mutua Madrid Open.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

"W świetle rad właściwych organizacji zdrowotnych i biorąc pod uwagę trudną sytuację spowodowaną przez COVID-19 (ze znacznym wzrostem przypadków w Madrycie i Hiszpanii), organizatorzy Mutua Madrid Open analizują i dokładnie oceniają wszystkie możliwe opcje, zawsze koncentrując się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim zaangażowanym w turniej" - dodali działacze.

W takiej sytuacji rozegranie zawodów ATP i WTA w Madrycie jest pod dużym znakiem zapytania i wydaje się mało prawdopodobne. Ostateczną decyzję w sprawie turnieju podejmie Ion Tiriac i firma Super Slam Ltd, czyli posiadacz licencji. Należy się jej spodziewać już w najbliższym tygodniu.

Zawody Mutua Madrid Open są planowane jako pierwszy poważny sprawdzian przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem 2020. Już kilka tygodni temu swój występ w hiszpańskiej stolicy potwierdził Rafael Nadal, który wygrał ten turniej pięciokrotnie.

Czytaj także: Diego Schwartzman krytycznie o ATP Miedwiediew: W meczu tenisowym musisz złamać rywala psychicznie

Źródło artykułu: