Diego Schwartzman krytycznie o ATP i okolicznościach powrotu tenisowych rozgrywek. "To zbyt daleko idące"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
zdjęcie autora artykułu

Diego Schwartzman gorzko wyraził się o ATP za sposób komunikowania się z tenisistami. Argentyńczyk skrytykował również okoliczności powrotu męskich rozgrywek i protokół sanitarny turniejów. - Chcą to zrobić w szalony sposób - ocenił.

W tym artykule dowiesz się o:

Po odwołaniu turnieju w Waszyngtonie kolejnym terminem powrotu cyklu ATP Tour jest 22 sierpnia, kiedy w Nowym Jorku ma rozpocząć się przeniesiona z Cincinnati impreza Western & Southern Open. Te plany mogą jednak ulec zmianie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a - zdaniem - Diego Schwartzmana zarządzający męskimi rozgrywkami kompletnie nad nią nie panują.

- ATP w ogóle do mnie nie trafia. Sposób, w jaki komunikują się z tenisistami, jest szalony. Były spekulacje, że turniej w Waszyngtonie może zostać odwołany, a gracze dowiedzieli się o tym z mediów społecznościowych - mówił na antenie radia Millennium.

Western & Southern Open i wielkoszlemowy US Open (31 sierpnia - 13 września) mają odbyć się pod rygorystycznym protokołem sanitarnym, zakładającym m.in. izolację tenisistów, poddawanie ich testom na koronawirusa i ograniczeniu liczby członków sztabów szkoleniowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

- Chcą to zrobić w szalony sposób - ocenił Argentyńczyk. - Pojadę tam zagrać, bo to jest moja praca, ale przystąpienie do turnieju wielkoszlemowego po siedmiu miesiącach bez gry z tylko jedną osobą ze sztabu i w zamknięciu na 21 dni jest zbyt daleko idące.

Schwartzman ma już ustalony plan startów po wznowieniu rozgrywek. - Zaplanowanie czegokolwiek jest teraz bardzo trudne, ale zamierzam wystąpić w Nowym Jorku, Madrycie, Rzymie i w Rolandzie Garrosie. Jeśli odpadnę w pierwszym tygodniu US Open, pojadę zagrać do Kitzbuehel - przedstawił swój harmonogram.

Rafael Nadal przygotowuje się do wznowienia sezonu. "Ciężko pracuję, aby przygotować swoje ciało"

Źródło artykułu: