Rafael Nadal grał w golfa. Zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Balearów

Rafael Nadal postanowił na parę dni odpocząć od tenisa. W miniony weekend Hiszpan zamienił rakietę na kij golfowy i zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Balearów.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal PAP/EPA / CATI CLADERA / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Dwudniowe zawody odbyły się w miejscowości Capdepera na Majorce, rodzinnej wyspie Rafaela Nadala. Uczestnicy mieli do pokonania dwie serie po 18 dołków (w sumie 36 dołków). 19-krotny mistrz wielkoszlemowy jak na amatora pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął wysokie czwarte miejsce.

Utytułowany hiszpański tenisista miał znakomitą pierwszą turę, którą zakończył w 72 uderzeniach. Rafa zaprzepaścił szansę na zwycięstwo pod koniec drugiej serii. Ostatecznie zakończył zmagania na czwartej pozycji ze 146 uderzeniami.

Mistrzem Balearów został Jaime Jaume (141 uderzeń), który wyprzedził drugiego Víctora Mirona (143 uderzenia) i trzeciego Federico Paeza (144 uderzenia). Poza podium znaleźli się Nadal i Alvaro Roldos Perera. Startowało 62 zawodników.

Warto zaznaczyć, że to nie był pierwszy występ znakomitego tenisisty w tych zawodach. Nadal brał w nich udział także w latach poprzednich, a do tego w wolnej chwili lubi towarzysko grać w golfa.

Teraz Hiszpan przygotowuje się do wznowienia tenisowego touru. Jego nazwisko pojawiło się na liście zgłoszeń do nowojorskiego turnieju Western & Southern Open, ale niewykluczone, że Rafa zdecyduje się wrócić do rywalizacji dopiero na wrześniowe imprezy w Europie.