Tenis. WTA Lexington: Serena Williams nie zdobędzie tytułu. Amerykanka pokonana przez Shelby Rogers

Serena Williams nie wygra turnieju WTA International w Lexington. Rozstawiona z numerem pierwszym Amerykanka została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Shelby Rogers.

Serena Williams Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Serena Williams
W Lexington Serena Williams (WTA 9) zanotowała pierwszy występ od lutego. Wtedy wzięła udział w meczu Pucharu Federacji z Łotyszkami. W tym tygodniu w I i II rundzie wyeliminowała Bernardę Perę i Venus Williams. W ćwierćfinale rozegrała kolejny mecz na pełnym dystansie. Tym razem uległa 6:1, 4:6, 6:7(5) Shelby Rogers (WTA 116).

Williams nie wykorzystała prowadzenia 3-1 w tie breaku trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu obroniła trzy z czterech break pointów, a sama uzyskała dwa przełamania, oba w pierwszym secie. Zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu wywalczyła o sześć punktów więcej (89-83), ale w półfinale zagra Rogers.

Rogers w maju 2018 roku przeszła operację kolana i na zawodowe korty wróciła w kwietniu 2019. Amerykanka jest ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2016. W Lexington odniosła trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Wcześniej wyeliminowała Eugenie Bouchard (Montreal 2014) i Simonę Halep (Australian Open 2017). Amerykanka osiągnęła czwarty półfinał w głównym cyklu, pierwszy od lutego 2016 roku (finał w Rio de Janeiro).

Kolejną rywalką Rogers będzie Jil Teichmann (WTA 63), która pokonała 6:2, 6:4 Catherine Bellis (WTA 302). W dziewiątym gemie drugiego seta Szwajcarka zmarnowała sześć piłek meczowych, ale w 10. wykorzystała siódmą. W ciągu 81 minut zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans.

Teichmann w ubiegłym sezonie w Pradze i Palermo zdobyła pierwsze tytuły w głównym cyklu. Bellis w listopadzie zeszłego roku wróciła po ponad 18-miesięcznej przerwie spowodowanej czterema operacjami (dwóch nadgarstka, ramienia i łokcia).

Jennifer Brady (WTA 49) w 64 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Marie Bouzkovą (WTA 48). Amerykanka odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Zaserwowała sześć asów i zdobyła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Osiągnęła drugi półfinał w sezonie, po Dubaju.

W sobotę Brady zmierzy się z Cori Gauff (WTA 53), która zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:1 Ons Jabeur (WTA 39). 16-letnia Amerykanka odrodziła się ze stanu 4:6, 2:4. Reprezentantka gospodarzy popełniła 11 podwójnych błędów. Tunezyjka miała osiem asów, z czego pięć w pierwszym secie. Gauff obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań.

Top Seed Open, Lexington (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 225,5 tys. dolarów
piątek, 14 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Shelby Rogers (USA, WC) - Serena Williams (USA, 1) 1:5, 6:4, 7:6(5)
Cori Gauff (USA) - Ons Jabeur (Tunezja, 8) 4:6, 6:4, 6:1
Jennifer Brady (USA) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:1, 6:2
Jil Teichmann (Szwajcaria) - Catherine Bellis (USA) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Shelby Rogers awansuje do finału turnieju w Lexington?