Tenis. WTA Praga: Elise Mertens skruszyła opór Eugenie Bouchard. Kristyna Pliskova rywalką Belgijki w półfinale

Elise Mertens pokonała w trzech setach Kanadyjkę Eugenie Bouchard w ćwierćfinale turnieju WTA International w Pradze. W półfinale Belgijka zmierzy się z Czeszką Kristyną Pliskovą.

Elise Mertens Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elise Mertens
Eugenie Bouchard (WTA 330) wzięła udział w turnieju w Pradze dzięki dzikiej karcie. Kanadyjka odprawiła dwie rywalki i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Auckland. W piątek finalistka Wimbledonu 2014 przegrała 4:6, 6:1, 4:6 z Elise Mertens (WTA 23).

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Bouchard trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała cztery przełamania. Mertens zdobyła o dwa punkty więcej (86-84) i podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Kanadyjką. Belgijka awansowała do pierwszego półfinału od września 2019 roku (Osaka).

Kolejną rywalką Mertens będzie Kristyna Pliskova (WTA 69), która przegrywała 2:5 w pierwszym secie meczu z Aną Bogdan (WTA 92), gdy Rumunka skreczowała z powodu kontuzji lewego uda. Czeszka wystąpi w drugim półfinale w tym roku, po Shenzhen.

Dokończony został również mecz II rundy, przerwany w czwartek z powodu deszczu. Irina-Camelia Begu (WTA 82) zwyciężyła 6:7(3), 7:5, 7:6(7) Leonie Küng (WTA 157) po trzech godzinach i 28 minutach. Rumunka odrodziła się ze stanu 6:7, 3:5. W trzecim secie była w jeszcze większych opałach, choć prowadziła 5:2. Szwajcarka doprowadziła do tie breaka, a w nim ruszyła w pogoń z 0-3. Ostatecznie Rumunka wygrała po obronie trzech piłek meczowych.

Begu w piątek wyszła na kort jeszcze raz, ale deszcz przerwał jej spotkanie ćwierćfinałowe z Sarą Sorribes (WTA 84). Rumunka wygrała pierwszy set 6:2, a w drugim jest 1:0 dla Hiszpanki. Tenisistki wrócą na kort w sobotę, a zwyciężczyni tego meczu zmierzy się z Simoną Halep.

II runda gry pojedynczej:

Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Leonie Küng 6:7(3), 7:5, 7:6(7)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Elise Mertens awansuje do finału turnieju w Pradze?