Wróciła rywalizacja w cyklu ITF World Tennis Tour. Kacper Żuk wygrał pierwszy mecz w Vogau

W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze turnieje cyklu ITF World Tennis Tour w dobie pandemii COVID-19. We wtorek z premierowej wygranej cieszył się Kacper Żuk, który w tym tygodniu gra w austriackim Vogau.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ogłosiła, że rywalizacja na najniższym szczeblu rozgrywkowym wróci w połowie sierpnia. Podróżowanie po świecie z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 dalej jest utrudnione, dlatego w tym tygodniu odbywają się zaledwie dwie imprezy - kobieca w portugalskim Oeiras i męska w austriackim Vogau. Reszta zawodów została odwołana lub przełożona.

W Vogau (pula nagród 25 tys. dolarów) do rywalizacji na światowych kortach powrócił po pięciu miesiącach przerwy Kacper Żuk. Po udanym występie w Pucharze Davisa przeciwko ekipie Hongkongu tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego wystąpił w kilku imprezach zaliczanych do Lotos PZT Polish Tour. Do Bydgoszczy już nie pojechał, bo postawił na walkę o rankingowe punkty.

Notowany aktualnie na 305. pozycji w rankingu ATP Żuk został rozstawiony z "ósemką" w Vogau. We wtorek jego pierwszym przeciwnikiem był Johannes Haerteis. Niemiec podawał po zwycięstwo w pierwszym secie, ale Polak odrobił straty. W drugiej partii również okazał się lepszy o jedno przełamanie, dlatego wygrał ostatecznie 7:5, 6:3. W czwartkowym pojedynku II rundy jego przeciwnikiem będzie młody Duńczyk Holger Vitus Nodskov Rune.

Na austriackiej mączce zaprezentował się również Wojciech Marek. Bytomianin był w eliminacjach rozstawiony z 12. numerem, ale już w I rundzie lepszy od niego okazał się Gonzalo Lama. Klasyfikowany cztery lata temu na 160. miejscu w świecie Chilijczyk wygrał pewnie z Polakiem 6:3, 6:3. Ostatecznie jednak i on nie dostał się do głównej drabinki, ponieważ odpadł w II rundzie kwalifikacji.