Tenis. WTA Nowy Jork: Sloane Stephens i Marketa Vondrousova za burtą. Awans Catherine Bellis

Amerykanka Sloane Stephens przegrała z Francuzką Caroline Garcią w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Odpadła Czeszka Marketa Vondrousova, która uległa Niemce Laurze Siegemund.

Sloane Stephens PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 37) jedyny w tym roku mecz wygrała, gdy w Monterrey odprawiła Emmę Navarro, ówczesną 497. rakietę globu. W Nowym Jorku mistrzyni US Open 2017 uległa 3:6, 6:7(4) Caroline Garcii (WTA 49). W pierwszym secie Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 3:1, a w drugim 5:3. Garcia zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Bilans meczów Stephens w tym sezonie to 1-7. Następną przeciwniczką Francuzki będzie Wiktoria Azarenka.

Marketa Vondrousova (WTA 18) nie wykorzystała prowadzenia 4:2 w trzecim secie i przegrała 3:6, 7:6(4), 4:6 z Laurą Siegemund (WTA 67). W trwającym dwie godziny i 37 minut meczu Niemka wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła o dwa punkty więcej (103-101). Kolejną jej rywalką będzie Wiera Zwonariowa, pogromczyni Magdy Linette.

Anett Kontaveit (WTA 20) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:1 Darię Kasatkinę (WTA 68). W ciągu 56 minut Estonka zaserwowała siedem asów. Odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Elise Mertens (WTA 22) w 59 minut rozbiła 6:0, 6:2 Rebekkę Peterson (WTA 46). Belgijka zdobyła 22 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w sumie 53 z 76 rozegranych w całym meczu.

Marie Bouzkova (WTA 48) wygrała 6:1, 7:5 z Anną Kalinską (WTA 117). W drugim secie Czeszka odrodziła się ze stanu 3:5, 15-40. W ciągu 88 minut posłała sześć asów i zgarnęła 32 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Petrą Kvitovą. Julia Putincewa (WTA 33) uzyskała pięć przełamań i pokonała 6:4, 6:3 Shuai Zhang (WTA 36).

Jessica Pegula (WTA 83) zwyciężyła 7:6(5), 6:4 Jennifer Brady (WTA 40) w godzinę i 46 minut. W pierwszym secie niżej notowana Amerykanka wróciła z 2:4 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. Ons Jabeur (WTA 39) odrodziła się po przegraniu pierwszej partii do zera i pokonała 0:6, 6:4, 6:3 Leylah Annie Fernandez (WTA 111). Kolejną rywalką Tunezyjki będzie Madison Keys.

Arantxa Rus (WTA 72) pokonała 6:2, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 58). W ciągu 86 minut Holenderka odparła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Sereną Williams. Kirsten Flipkens (WTA 79) w 75 minut wygrała 6:3, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 55). Belgijka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Catherine Bellis (WTA 249) zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:6(1) Oceane Dodin (WTA 118). W drugim secie Francuzka z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. W końcówce Amerykanka przypieczętowała awans po dwóch godzinach. W II rundzie czeka ją starcie z Aryną Sabalenką.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)