Tenis. WTA Nowy Jork: trudne przeprawy Naomi Osaki i Aryny Sabalenki. Madison Keys nie obroni tytułu

Naomi Osaka i Aryna Sabalenka awansowały do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku po trzysetowych bojach, odpowiednio z Karoliną Muchovą i Catherine Bellis. Tytułu nie obroni Madison Keys, która przegrała z Ons Jabeur.

Naomi Osaka PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Trzeciego dnia nowojorskiej imprezy pierwszy mecz rozegrała Naomi Osaka (WTA 10). Miała trudną przeprawę z Karoliną Muchovą (WTA 26). Japonka zwyciężyła 6:7(5), 6:4, 6:2 po dwóch godzinach i 33 minutach. Mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 zaserwowała 12 asów i zdobyła 34 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Trudne otwarcie ma również za sobą Aryna Sabalenka (WTA 11), która wygrała 6:7(1), 6:4, 7:5 z Catherine Bellis (WTA 249). W pierwszym secie Białorusinka zmarnowała pięć piłek setowych, ale była górą w dwóch kolejnych partiach. W trwającym dwie godziny i 20 minut spotkaniu popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zaserwowała siedem asów. Tenisistka z Mińska wykorzystała sześć z 17 break pointów.

Madison Keys (WTA 13) w Nowym Jorku broniła tytułu wywalczonego przed rokiem w Cincinnati, ale odpadła już w II rundzie. Amerykanka przegrała 4:6, 1:6 z Ons Jabeur (WTA 39) po godzinie. Finalistka US Open 2017 nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Tunezyjka wykorzystała cztery z 10 break pointów i zgarnęła 18 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Drugą trzysetową batalię w turnieju ma za sobą Dajana Jastremska (WTA 25). Po wyeliminowaniu Venus Williams, Ukrainka zwyciężyła 7:6(5), 4:6, 6:3 Bernardę Perę (WTA 61) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Tenisistka z Odessy wykorzystała pięć z sześciu break pointów. W III rundzie jej przeciwniczką będzie Osaka.

Wiktoria Azarenka (WTA 59) pokonała 6:2, 7:6(8) Caroline Garcię (WTA 49). W drugim secie Białorusinka prowadziła 5:2, ale awans zapewniła sobie w tie breaku po obronie trzech piłek setowych. W ciągu godziny i 49 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open wywalczyła 30 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu szans. W trzech wcześniejszych meczach tych tenisistek lepsza była Garcia (Cincinnati 2018, Miami i Majorka 2019).

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)