Tenis. WTA Nowy Jork: maraton Sereny Williams z Arantxą Rus. Petra Kvitova odpadła po bitwie z Marie Bouzkovą

Serena Williams potrzebowała blisko trzech godzin, aby pokonać Arantxę Rus w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Odpadła Petra Kvitova, która przegrała z Marie Bouzkovą.

Serena Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Serena Williams
W Nowym Jorku (turniej przeniesiony z Cincinnati) Serena Williams (WTA 9) notuje drugi start w dobie pandemii koronawirusa. W Lexington odpadła w ćwierćfinale po porażce z Shelby Rogers. W największym mieście w USA miała wolny los i do rywalizacji przystąpiła od II rundy. W poniedziałek Amerykanka zwyciężyła 7:6(6), 3:6, 7:6(0) Arantxę Rus (WTA 72).

W tie breaku pierwszego seta Williams obroniła piłkę setową przy 5-6. Drugą partię rozpoczęła od straty podania, ale później uzyskała dwa przełamania. W decydującej odsłonie Rus z 2:5 wyszła na 6:5, by nie wykorzystać serwisu po zwycięstwo. W tie breaku Holenderka, która w przeszłości pokonała Kim Clijsters i Samanthę Stosur, nie miała nic do powiedzenia.

W trwającym dwie godziny i 48 minut meczu Williams zaserwowała 14 asów, a Rus popełniła osiem podwójnych błędów. Amerykanka zdobyła 47 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie Wimbledonu 2018 z wygranej również cieszyła się Williams.

Petra Kvitova (WTA 12) przegrała 6:2, 5:7, 2:6 z Marie Bouzkovą (WTA 48) po dwóch godzinach i 25 minutach. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu popełniła 10 podwójnych błędów i została przełamana cztery razy. W III rundzie Bouzkova zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 20), która pokonała 6:3, 6:4 Jil Teichmann (WTA 54). W ciągu 70 minut Estonka wykorzystała trzy z sześciu break pointów.

Maria Sakkari (WTA 21) wygrała 6:4, 7:6(9) z Julią Putincewą (WTA 33). Greczynka prowadziła 6:4, 3:1, ale w drugim secie potrzebny był tie break, który był bardzo emocjonujący. Obroniła w nim dwie piłki setowe, a sama wykorzystała trzecią meczową. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Sakkari zaserwowała osiem asów i zdobyła 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Następną jej przeciwniczką będzie Williams.

Johanna Konta (WTA 15) w 63 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Kirsten Flipkens (WTA 79). Brytyjka posłała pięć asów i zgarnęła 57 z 85 rozegranych punktów. Podwyższyła na 5-1 bilans spotkań z Belgijką. O ćwierćfinał Konta zmierzy się z Wierą Zwonariową (WTA 270), która oddała dwa gemy Laurze Siegemund (WTA 67). Rosjanka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W I rundzie moskwianka wyeliminowała Magdę Linette.

Elise Mertens (WTA 22) zwyciężyła 6:1, 6:7(5), 6:3 Kristinę Mladenović (WTA 43) po dwóch godzinach i 18 minutach. Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów. Belgijka zaserwowała pięć asów i zdobyła 35 z 42 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Mertens poprawiła na 2-3 bilans meczów z Mladenović i w III rundzie zmierzy się z Weroniką Kudermetową, pogromczynią Karoliny Pliskovej.

Christina McHale (WTA 90) pokonała 6:1, 7:6(8) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 27). W tie breaku drugiego seta Amerykanka zniwelowała dwie piłki setowe, a sama zakończyła spotkanie za piątą meczową (cztery miała przy 6-2). McHale w niedzielę wyeliminowała Igę Świątek. Jessica Pegula (WTA 83) wykorzystała sześć z 12 break pointów i wygrała 7:5, 6:2 z Amandą Anisimovą (WTA 28).

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)