Tenis. WTA Nowy Jork: zmarnowane szanse i porażka Sereny Williams z Marią Sakkari. Ons Jabeur w ćwierćfinale

Serena Williams nie wykorzystała prowadzenia 7:5, 5:3 i przegrała z Marią Sakkari w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Ons Jabeur łatwo pokonała Christinę McHale.

Serena Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams (WTA 9) zanotowała drugi start po wznowieniu sezonu, przerwanego w marcu z powodu pandemii koronawirusa. W Lexington Amerykanka odpadła w ćwierćfinale. W Nowym Jorku została wyeliminowana w III rundzie po porażce 7:5, 6:7(5), 1:6 z Marią Sakkari (WTA 21). Była liderka rankingu pozostanie na Flushing Meadows, gdzie w najbliższy poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy US Open.

W pierwszym secie Williams od 5:2 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W drugiej partii z 1:3 wyszła na 5:3, ale przegrała ją w tie breaku, w którym zmarnowała prowadzenie 4-1. W decydującej partii Amerykanka jedynego gema zdobyła przy 0:5, gdy obroniła siedem piłek meczowych. Sakkari spotkanie zakończyła za ósmym meczbolem.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Williams zaserwowała dziewięć asów, ale też popełniła siedem podwójnych błędów. Amerykanka uzyskała cztery przełamania. Sakkari wykorzystała pięć z 19 break pointów i zdobyła o pięć punktów więcej (113-108). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Greczynka odniosła dziewiąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. W lutym w Petersburgu odprawiła Szwajcarkę Belindę Bencić. W ćwierćfinale Sakkari zmierzy się z Brytyjką Johanną Kontą.

Ons Jabeur (WTA 39) rozbiła 6:3, 6:0 Christiną McHale (WTA 90). W ciągu 75 minut Tunezyjka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 20 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 12 okazji. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku w Dosze z wygranej cieszyła się McHale. Kolejną rywalką Jabeur będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)