• Skoki

Lotos PZT Polish Tour: Anastazja Szoszyna podwójną mistrzynią w Poznaniu

Aanstazja Szoszyna sięgnęła po czwarty singlowy tytuł w ramach Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. We wtorek 22-latka została podwójną mistrzynią zawodów rozgrywanych na kortach poznańskiej Olimpii.

Rafał Smoliński
Anastazja Szoszyna, mistrzyni turnieju Lotos PZT Polish Tour w Poznaniu Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Anastazja Szoszyna, mistrzyni turnieju Lotos PZT Polish Tour w Poznaniu
We wtorkowym finale pań spotkały się Anastazja Szoszyna i Weronika Falkowska. Pojedynek został rozstrzygnięty w dwóch setach, ale jego zwyciężczyni wcale nie miała łatwego zadania. W drugiej partii faworytka musiała gonić wynik, zanim zamknęła spotkanie wygraną 6:3, 6:4.

- Bardzo dobry poziom meczu. Weronika prezentowała się zdecydowanie lepiej niż w Bydgoszczy, gdzie przegrała pierwszego seta do zera. Weronika prowadziła już nawet 4:1 w drugim secie, kiedy to mocno grała z wiatrem, ale wiedziałam, że grając konsekwentnie uda mi się wygrać i na szczęście tak się stało - powiedziała po meczu Szoszyna.

22-latka zdominowała zmagania w ramach Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Jej łączny bilans w singlu wyniósł 26-2. Szoszyna triumfowała w zawodach w Gdańsku, Kozerkach, Bydgoszczy i Poznaniu. Od czerwca zarobiła zarobiła 64 900 złotych brutto.

Po regulaminowej przerwie po finale singla Szoszyna sięgnęła jeszcze we wtorek po tytuł w deblu. W parze z Martyną Kubką okazała się lepsza od duetu Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter. Mecz rozstrzygnął się w super tie breaku wynikiem 6:4, 4:6, 11-9.

Na kortach Olimpii rozegrano przedostatni turniej zaliczany do Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Przypomnijmy, że zawody panów wygrał tutaj Daniel Michalski. Już we wtorek na kortach AZS-u Poznań ruszyła międzynarodowa impreza rangi ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów. To jedyny w tym roku męski futures rozgrywany w Polsce w dobie pandemii COVID-19.

Wyniki finałów singla i debla kobiet:
Anastazja Szoszyna - Weronika Falkowska 6:3, 6:4
Martyna Kubka / Anastazja Szoszyna - Paula Kania-Choduń / Katarzyna Piter 6:4, 4:6, 11-9

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Anastazja Szoszyna awansuje do Top 100 rankingu WTA?