Tenis. WTA Challenger Praga: Magdalena Fręch przegrała seta. Mecz przerwany z powodu deszczu

Mecz Magdaleny Fręch z Kyoką Okamurą w I rundzie challengera WTA w Pradze został przerwany z powodu deszczu. Rozstawiona z numerem dziewiątym Polka przegrała pierwszego seta.

Magdalena Fręch PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W niedzielę w Pradze pogoda była bardzo kapryśna. Z rywalizacją szybko pożegnała się Urszula Radwańska, która przegrała 1:6, 1:6 z Węgierką Reką-Lucą Jani. Z powodu deszczu nie zostało dokończone spotkanie Magdaleny Fręch (WTA 158) z Kyoką Okamura (WTA 242).

Pierwszy set padł łupem Japonki (6:3), a w drugim tenisistki opuściły kort przy stanie 1:1. Fręch i Okamura wznowią rywalizację w poniedziałek, nie wcześniej niż o godz. 11:00. Polka została rozstawiona z numerem dziewiątym. Tenisistki te mierzą się po raz drugi. W 2014 roku w Makinoharze (ITF) lepsza była łodzianka.

Duży challenger w Pradze odbywa się zamiast odwołanych kwalifikacji do US Open. Pula nagród wynosi 3,125 mln dolarów i zostanie wypłacona przez Amerykańską Federację Tenisową (USTA).