Tenis. WTA Challenger Praga: szybka porażka Urszuli Radwańskiej. Polka bez szans w starciu z Reką-Lucą Jani

Urszula Radwańska na I rundzie zakończyła występ w challengerze WTA rozgrywanym na kortach ziemnych w Pradze. Polka zdobyła tylko dwa gemy w meczu z Węgierką Reką-Lucą Jani.

Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Od soboty w Pradze trwa duży challenger, zorganizowany dla 128 tenisistek w miejsce odwołanych kwalifikacji do US Open. Pula nagród wynosi 3,125 mln dolarów i wypłacona zostanie przez Amerykańską Federację Tenisową (USTA). Pierwszego dnia do II rundy awansowała Maja Chwalińska.

W niedzielę szybko z imprezą pożegnała się Urszula Radwańska (WTA 268). Krakowianka przegrała 1:6, 1:6 z Reką-Lucą Jani (WTA 202). W pierwszym secie Węgierka zdobyła przełamanie na 2:0, a w trzecim i piątym gemie obroniła po jednym break poincie. Następnie po raz drugi odebrała Polce podanie, a wynik seta na 6:1 ustaliła za pierwszą piłką setową.

W drugiej partii Jani zaliczyła trzy przełamania i wyszła na 5:0. Radwańska nie przegrała jej do zera, bo jedyny raz odebrała rywalce serwis. W siódmym gemie Polka obroniła pierwszą piłkę meczową, ale druga została przez Węgierkę wykorzystana. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W ciągu 74 minut Radwańska popełniła sześć podwójnych błędów. Zdobyła tylko dziewięć z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Jani zgarnęła 24 z 33 piłek przy własnym pierwszym serwisie. Węgierka odparła trzy z czterech break pointów i wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie.

Bilans tegorocznych meczów Radwańskiej to teraz 1-4. Był to jej pierwszy występ od stycznia (ITF w Burnie). Jani odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie (bilans 1-7). Kolejną rywalką Węgierki będzie Meksykanka Renata Zarazua, która odprawiła Kanadyjkę Eugenie Bouchard.