Tenis. US Open: Danka Kovinić kolejną rywalką Magdy Linette. Czarnogórka skruszyła opór Lizette Cabrery

Danka Kovinić wyeliminowała w trzech setach Australijkę Lizette Cabrerę w I rundzie wielkoszlemowego US Open 2020. Reprezentantka Czarnogóry będzie następną przeciwniczką Magdy Linette.

Danka Kovinić PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Danka Kovinić
Danka Kovinić (WTA 92) po raz trzeci uczestniczy w US Open. W 2015 wygrała jeden mecze, a w 2016 roku odpadła w I rundzie. Poza tym pięć razy nie przeszła kwalifikacji (2013-2014, 2017-2019). W poniedziałek reprezentantka Czarnogóry pokonała 6:4, 3:6, 6:2 Lizette Cabrerę (WTA 127).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Kovinić uzyskała na 4:3. W drugiej partii odrabiała straty i z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale więcej nie zdziałała. W decydującej odsłonie opanowała sytuację i jedyne gemy straciła, gdy prowadziła 4:0. Spotkanie zakończyła za drugą piłką meczową.

W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Kovinić zdobyła 39 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Czarnogórce naliczono 27 kończących uderzeń i 33 niewymuszone błędy. Cabrera miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek.

W środę dojdzie do trzeciej konfrontacji Kovinić z Linette, ale pierwszej w głównym cyklu. Czarnogórka z wygranej cieszyła się w 2012 roku w Grado (ITF). Polka lepsza była w sezonie 2018 w Bol (challenger WTA).

Kovinić notuje 13. wielkoszlemowy start i nigdy nie udało się jej wygrać dwóch meczów z rzędu. Linette w Rolandzie Garrosie (2017), Australian Open (2018) i Wimbledonie (2019) dotarła do III rundy. Poznanianka ma szansę zostać drugą Polką, która dokona tego we wszystkich imprezach tej rangi (po Agnieszce Radwańskiej).