Tenis. WTA Challenger Praga: Maja Chwalińska pokonana. Ćwierćfinał debla nie dla Pauli Kani i Katarzyny Piter

Maja Chwalińska na III rundzie zakończyła występ w challengerze WTA w Pradze. Polka przegrała z Dunką Clarą Tauson. Do ćwierćfinału debla nie awansowały Paula Kania i Katarzyna Piter.

Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
W poprzednich rundach Maja Chwalińska (WTA 228) rozbiła Czeszkę Sarę Bejlek (6:0, 6:1) i Gruzinkę Mariam Bolkwadze (6:1, 6:1). W walce o 1/8 finału challengera w Pradze Polka przegrała 6:7(2), 2:6 z Clarą Tauson (WTA 208). Dunka jest mistrzynią juniorskiego Australian Open 2019. W II rundzie odprawiła Sarę Errani, finalistkę Rolanda Garrosa 2012.

Początek należał do Chwalińskiej, która wyszła na 2:0. Tauson szybko odrobiła stratę, a przy 5:5 uzyskała kolejne przełamanie. Polka doprowadziła do tie breaka, ale w nim miała niewiele do powiedzenia. W drugiej partii wykorzystała break pointa na 2:1, ale przegrała pięć kolejnych gemów.

W trwającym 93 minuty meczu Tauson obroniła dziewięć z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Dunka zdobyła o 10 punktów więcej od Chwalińskiej (71-61). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką Tauson będzie rozstawiona z numerem 18. Słowaczka Kristina Kucova.

Do ćwierćfinału debla nie awansowały Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter. W II rundzie przegrały 6:4, 4:6, 8-10 z Lidzią Marozawą i Andreeą Mitu, rozstawionymi z numerem siódmym. W ciągu 95 minut Białorusinka i Rumunka popełniły siedem podwójnych błędów, z czego cztery w pierwszym secie. Obie pary uzyskały po pięć przełamań. Kania i Piter zdobyły o sześć punktów więcej (68-62), ale te najważniejsze padły łupem ich rywalek.

W rywalizacji w Pradze nie ma już polskich tenisistek. W I rundzie z singla odpadły Magdalena Fręch i Urszula Radwańska. Turniej stanowi zamiennik odwołanych kwalifikacji do US Open. Nagrody (pula wynosi 3,125 mln dolarów) zostaną wypłacone przez Amerykańską Federację Tenisową (USTA).

Prague Open, Praga (Czechy)
WTA 125K series, kort ziemny, pula nagród 3,125 mln dolarów
środa, 2 września

III runda gry pojedynczej:

Clara Tauson (Dania) - Maja Chwalińska (Polska) 7:6(2), 6:2

II runda gry podwójnej:

Lidzia Marozawa (Białoruś, 7) / Andreea Mitu (Rumunia, 7) - Paula Kania (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) 4:6, 6:4, 10-8

Czy Maja Chwalińska awansuje do Top 100 rankingu?