Tenis. WTA Stambuł: awans Anny Karoliny Schmiedlovej. Alaksandra Sasnowicz obroniła piłki meczowe

Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova pokonała Kaję Juvan i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Stambule. Białorusinka Alaksandra Sasnowicz obroniła dwie piłki meczowe i wyeliminowała Kazaszkę Zarinę Dijas.

Anna Karolina Schmiedlova PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
Turniej w Stambule pierwotnie miał zostać rozegrany pod koniec kwietnia, ale to było niemożliwe z powodu pandemii koronawirusa COVID-19. Został przeniesiony na trudny termin, bo podczas drugiego tygodnia US Open. Rywalizacja w głównej drabince rozpoczęła się we wtorek, a finał zaplanowano na niedzielę.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 182) zwyciężyła 7:5, 1:6, 6:4 Kaję Juvan (WTA 113) po dwóch godzinach i 18 minutach. Słowaczka dziewięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 19 break pointów. Zdobyła o trzy punkty więcej od Słowenki. Schmiedlova w swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w głównym cyklu. Jeden z nich zdobyła w 2015 roku w Katowicach.

Słowaczka w ubiegłym sezonie ostatni start zanotowała w Wimbledonie. Przedwcześnie zakończyła go z powodu kontuzji kolana. Kolejną jej rywalką będzie Alaksandra Sasnowicz (WTA 106), która wygrała 3:6, 7:5, 6:1 z Zariną Dijas (WTA 69). Białorusinka odrodziła się ze stanu 3:6, 2:5 i obroniła dwie piłki meczowe, po jednej w ósmym i 10. gemie drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu było 12 przełamań, z czego siedem dla zawodniczki z Mińska.

Polona Hercog (WTA 49) pokonała 6:2, 6:3 Berfu Cengiz (WTA 387). W ciągu 72 minut Słowenka zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z pięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Jasmine Paolini (WTA 97), która wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 114) po dwóch godzinach i dwóch minutach.

Sara Sorribes (WTA 82) prowadziła 3:2 z Heather Watson (WTA 54), gdy Brytyjka skreczowała z powodu zawrotów głowy. Następną przeciwniczką Hiszpanki będzie jej rodaczka Paula Badosa (WTA 94), która zamieniła na przełamanie siedem z ośmiu szans i pokonała 6:1, 6:2 Katarinę Zawacką (WTA 108).

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)