Tenis. ATP Kitzbuehel: nieudany powrót Keia Nishikoriego. Japończyk pokonany przez Miomira Kecmanovicia

Kei Nishikori przegrał z Serbem Miomirem Kecmanoviciem w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w austriackim Kitzbuehel. Dla Japończyka był to pierwszy występ od ponad roku.

Kei Nishikori Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Kei Nishikori
Impreza w Kitzbuehel planowana była na przełom lipca i sierpnia, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa COVID-19. Gwiazdą miał być wówczas broniący tytułu Dominic Thiem, który obecnie rywalizuje w US Open.

We wtorek nastąpił powrót Keia Nishikoriego (ATP 34), który w ostatnich miesiącach walczył z kontuzją łokcia. W Kitzbuehel zanotował pierwszy występ od US Open 2019. Japończyk przegrał 6:4, 4:6, 2:6 z Miomirem Kecmanoviciem (ATP 47). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów.

W pierwszym secie Nishikori od 5:0 stracił cztery gemy z rzędu, by następnie zaliczyć przełamanie na 6:4. W dwóch kolejnych partiach Japończyk pięć razy oddał podanie. W trwającym godzinę i 58 minut meczu Kecmanović wykorzystał siedem z 10 break pointów. Zdobył o 12 punktów więcej (86-74) od finalisty US Open 2014. W II rundzie Serb zmierzy się z Australijczykiem, Jordanem Thompsonem lub Johnem Millmanem.

Guido Pella (ATP 36) w 61 minut rozbił 6:3, 6:0 Yoshihito Nishiokę (ATP 49). Argentyńczyk nie był zmuszony do bronienia break pointów, a sam zamienił na przełamanie cztery z ośmiu szans. Jego łupem padło 58 z 92 rozegranych punktów (63 proc.). W II rundzie rywalem Pelli będzie Hiszpan Feliciano Lopez lub Francuz Pierre-Hugues Herbert.

Sebastian Ofner (ATP 159) zwyciężył 6:7(5), 6:4, 7:6 Radu Albota (ATP 70) po dwóch godzinach i 45 minutach. W trzecim secie Austriak wrócił ze stanu 1:4 i 3:5. W całym meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla reprezentanta gospodarzy. W walce o ćwierćfinał Ofnera czeka starcie z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem.