ATP Los Angeles: Ciężka przeprawa Safina

Trzeci dzień turnieju ATP w Los Angeles bez niespodzianek. Najwięcej problemów z awansem rozstawionemu z ósemką Maratowi Safinowi przysporzył łotewski tenisista, Ernests Gulbis.

Małgorzata Niełacna

Mecz Łotysza i Rosjanina trwał godzinę 45 minut. Zwycięski Marat Safin w całym meczu wygrał zaledwie jeden punkt więcej, jednak to wystarczyło, aby zwyciężyć 2:6, 6:3, 6:4. Po meczu Safin przyznał, że Gulbis nie był dla niego łatwym rywalem. - Nie lubię facetów, którzy przyspieszają piłki i zmieniają prędkość uderzeń. To dla mnie niekomfortowe i dodatkowo jeszcze ten jego mocny serwis. – Opowiadał po spotkaniu Rosjanin.

Rywalem Safina w trzeciej rundzie będzie numer jeden turnieju, Niemiec Tommy Haas, który gładko pokonał zawodnika gospodarzy, Jesse’go Levine’a, sklasyfikowanego na 131. miejscu w rankingu ATP. Niemiec potrzebował zaledwie godziny, aby wywalczyć awans.

Bardzo długi i wyrównany pojedynek stoczyli Amerykanin John Isner (ATP 77) i Cypryjczyk Marcos Baghdatis (ATP 146). Ich mecz rozstrzygnął się wprawdzie w dwóch setach, jednak trwał blisko 2 godziny i zwycięskiemu Isnerowi udało się odebrać serwis rywalowi tylko raz. Po meczu przyznał, że grał walcząc z bólem w lewej stopie. - Miałem wrażenie że ja biegnę w jedną stronę, a moja noga w drugą. Wydawało mi się, że jest gorzej, niż było w rzeczywistości. Jutro mam dzień wolny i zobaczę, co się będzie działo później.

Isner w kolejnym meczu będzie walczył z Australijczykiem z kwalifikacji, Carstenem Ballem. Carsten ma za sobą rozegrany tylko jeden set w drugiej rundzie z Rosjaninem Dymitrem Tursunowem, po którym Rosjanin skreczował z powodu kontuzji lewego kolana.

LA Tennis Open, Los Angeles (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 450 tys. euro
środa, 29 lipca 2009

Wyniki drugiej rundy gry pojedynczej

Marat Safin (Rosja, 8) - Ernests Gulbis (Łotwa) 2:6, 6:3, 6:4
John Isner (USA) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 7:6(11)
Carsten Ball (Australia, Q) - Dymitr Tursunow (Rosja) 6:4, 0:1 (Krecz)
Tommy Haas (Niemcy, 1) - Jesse Levine (USA, WC) 6:1, 6:3

Wyniki pierwszej rundy gry podwójnej

Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA) - Carsten Ball (USA) / Kaes Van't Hof (USA) 7:5, 6:2
Jeff Coetzee (RPA) / Jonathan Erlich (Izrael) - Martin Damm (Czechy, 3) / Robert Lindstedt (Szwecja, 3) 6:4, 6:4
D Istomin (Uzbekistan) / L Mayer (ARG) - E Butorac (USA) / S Lipsky (USA) 7:6(5), 6:7(4), 10-4
Marcelo Melo (Brazylia) / Andre Sa (Brazylia) - Robby Ginepri (USA) / Jordan Kerr (Australia) 6:3, 6:2
Benjamin Becker (Niemcy) / Frank Moser (Niemcy) - John Isner (USA) / Sam Querrey (USA) (Krecz Isner / Querrey)
Ernests Gulbis (Łotwa) / Dymitr Tursunow (Rosja) - Bruno Soares (Brazylia, 2) / Kevin Ullyett (Zimbabwe, 2) 6:2, 6:4