Polski Związek Tenisowy otrzymał specjalną nagrodę DEMES

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Mirosław Skrzypczyński
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Mirosław Skrzypczyński
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Tenisowy otrzymał nagrodę w kategorii specjalnej "Polski Związek Sportowy 2019 roku" podczas 16. Gali Nagród Biznesu Sportowego, która obyła się w piątek wieczorem w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W tym artykule dowiesz się o:

Statuetkę odebrali prezes PZT Mirosław Skrzypczyński oraz sekretarz generalny Bartosz Bułat.

- To wyjątkowe wyróżnienie, szczególnie, że Polski Związek Tenisowy przygotowuje się już do przyszłorocznych obchodów stulecia istnienia, bowiem został założony w Poznaniu w 1921 roku. Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że "naj nie bierze się znikąd", jak głosi hasło naszego sponsora strategicznego. Właśnie z Grupą LOTOS realizujemy największe projekty, które przyczyniają się do rozwoju polskiego tenisa. Bardzo blisko współpracujemy też z Ministerstwem Sportu. Było to szczególnie istotne w tym roku, bo dzięki zaangażowaniu Pani Minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i jej pracowników, tenis był jedną z pierwszych dyscyplin przywracanych do życia z pandemii - powiedział Mirosław Skrzypczyński.

W 2019 roku Polski Związek Tenisowy, razem ze sponsorem strategicznym, zrealizował kilka istotnych projektów, choćby skierowany do najmłodszych Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Rakiety LOTOSU.

ZOBACZ WIDEO: US Open. Wojciech Fibak o dyskwalifikacji Novaka Djokovicia: To mogą być historyczne konsekwencje dla tenisa

Jednak największy rozmach towarzyszył stworzeniu LOTOS PZT Team, który jest programem wspierającym najzdolniejszych tenisistów i to w w najtrudniejszym okresie ich kariery, czyli w momencie przejścia od juniora do grona zawodowców. Skupia on czołowych polskich graczy, jak Kamil Majchrzak (obecnie 98. w rankingu ATP Tour), aktualny mistrz kraju seniorów Kacper Żuk (ATP 285), Daniel Michalski (ATP 439), tegoroczna złota medalistka MP - Magdalena Fręch (157. w rankingu WTA Tour) czy Maja Chwalińska (WTA 215). Dzięki środkom finansowym mogą grać w coraz większej liczbie turniejów, rywalizować z coraz mocniejszymi rywalami, a także opłacić sztab trenerski czy wyprawy w odległe miejsca w poszukiwaniu punktów do rankingu.

- Naszym celem jest stopniowe rozszerzanie piramidy szkoleniowej, którą chcemy obejmować coraz szersze kręgi utalentowanej młodzieży. Wierzymy, że będzie ona stopniowo zasilać LOTOS PZT Team i odnosić sukcesy w międzynarodowym Tourze. Właśnie z myślą o polskich zawodnikach zmieniliśmy w tym roku formułę cyklu LOTOS PZT Polish Tour, w którego skład dotychczas wchodziło 10 międzynarodowych turniejów rozgrywanych w kraju. W poprzednim sezonie wspieraliśmy je marketingowo - powiedział Mirosław Skrzypczyński.

- Jak wiemy, ten sezon niemal całkowicie sparaliżowała pandemia, a władze światowego tenisa kilkakrotnie zmuszone były przesuwać termin wznowienia międzynarodowych rozgrywek. Dlatego przekonaliśmy Grupę LOTOS do innej formuły i przeznaczyliśmy 1,3 miliona złotych na organizację cyklu 9 turniejów dla kobiet i mężczyzn w ramach LOTOS PZT Polish Tour. "Perlą w koronie" cyklu były 94. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu z rekordową pulą nagród 200 tysięcy złotych. W ten sposób cała nasza krajowa czołówka mogła od połowy czerwca do końca sierpnia rywalizować na punkty i walczyć o atrakcyjne premie finansowe w oczekiwaniu na restart międzynarodowych rozgrywek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę - dodał prezes PZT.

Dużym wydarzeniem w 2019 roku był Narodowy Dzień Tenisa, zorganizowany we wrześniu już po raz drugi na PGE Narodowym. Na murawie największej sportowej areny w kraju udział w nim wzięło kilkanaście tysięcy osób.

- Niestety w czasach pandemii niemożliwe było zgromadzenie w jednym miejscu tylu osób na raz. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować Narodowy Dzień Tenisa w dziesięciu różnych miastach, stosując się do obowiązujących przepisów związanych z rygorem sanitarnym, a jednocześnie promować naszą dyscyplinę wśród społeczności lokalnych. Entuzjazm i zadowolenie dzieci oraz ich rodziców, którzy mogli świętować ten dzień na kortach w swoich miastach, utwierdził nas w przekonaniu, że jest to właściwy kierunek. Miło nam było też gościć w Jankach pod Warszawą Minister Sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk, która zagrała na korcie z kapitanem reprezentacji w Pucharze Davisa Mariuszem Fyrstenbergiem, a także wzięła udział w pokazie blind tenisa - powiedział Mirosław Skrzypczyński.

Kochani, wieczorową porą mamy dla was jeszcze jedną fantastyczną informację! Podczas wręczania nagrody DEMES dla PZT, ...

Opublikowany przez Polski Związek Tenisowy Piątek, 18 września 2020

Czytaj także: Nicolas Massu uważa, że triumf w US Open da spokój Dominikowi Thiemowi Alexander Zverev dochodzi do siebie po finale US Open

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Fanka Rożera
20.09.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Myślałam, że nagrodę, "Fedex", ale na to wyróżnienie zasluguje tylko polskie pismactwo tenisowe.