Tenis. WTA Strasburg: Jelena Rybakina lepsza od Alize Cornet. Porażka Anastazji Pawluczenkowej

Kazaszka Jelena Rybakina pokonała Francuzkę Alize Cornet i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Strasburgu. Odpadła Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa, która przegrała ze Szwajcarką Jil Teichmann.

Jelena Rybakina PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
We wtorek z imprezą w Strasburgu pożegnały się dwie tenisistki, które w niej triumfowały. Alize Cornet (WTA 52) tytuł zdobyła w 2013 roku. Tym razem w II rundzie uległa 3:6, 6:7(8) Jelenie Rybakinie (WTA 18). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Kazaszka zaliczyła na 4:2. W drugiej partii Francuzka obroniła trzy piłki meczowe i z 3:5 wyszła na 6:5. W 12. gemie zmarnowała piłkę setową, a w tie breaku prowadzenie 5-2 i kolejnego setbola przy 7-6. Rybakina spotkanie zakończyła za szóstym meczbolem.

W trwającym godzinę i 49 minut meczu Kazaszka odparła pięć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu okazji. Zdobyła o dziewięć punktów więcej (82-73) i po raz drugi w tym roku okazała się lepsza od Francuzki (Hobart).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 38) w Strasburgu została mistrzynią w 2018 roku. Obecną edycję zakończyła na II rundzie po porażce 6:7(3), 5:7 z Jil Teichmann (WTA 54). W pierwszym secie Rosjanka z 2:4 wyszła na 6:5. W 12. gemie oddała podanie, a w tie breaku od 2-0 straciła siedem z ośmiu kolejnych punktów. W drugiej partii moskwianka nie wykorzystała prowadzenia 5:3.

W ciągu godziny i 57 minut Pawluczenkowa popełniła osiem podwójnych błędów. Teichmann zaserwowała cztery asy. Szwajcarka została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Elina Switolina, pogromczyni Magdy Linette.

Shuai Zhang (WTA 40) pokonała 6:3, 7:6(3) Clarę Burel (WTA 415). W pierwszym secie Chinka od 2:3 zdobyła cztery kolejne gemy. W drugiej partii przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe, a w tie breaku od 2-0 zgarnęła siedem z ośmiu następnych punktów. W trwającym godzinę i 48 minut meczu Zhang zniwelowała 11 z 15 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. W ćwierćfinale zmierzy się z Rybakiną.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)