Tenis. Roland Garros: Johanna Konta za burtą za sprawą Cori Gauff. Daria Gawriłowa odprawiła Dajanę Jastremską

Amerykanka Cori Gauff wyeliminowała Brytyjkę Johannę Kontę w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. Wracająca po problemach zdrowotnych Australijka Daria Gawriłowa pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską.

Cori Gauff PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Cori Gauff
Cori Gauff (WTA 51) ma dopiero 16 lat, a już może się pochwalić IV rundą Wimbledonu 2019 i Australian Open 2020. W niedzielę w Rolandzie Garrosie odprawiła półfinalistkę imprezy z ubiegłego sezonu. Amerykanka wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:3 Johannę Kontę (WTA 13). W ciągu godziny i 41 minut Gauff popełniła 12 podwójnych błędów, ale też obroniła pięć z siedmiu break pointów. Na przełamanie zamieniła pięć z 12 okazji.

Camila Giorgi (WTA 75) nie wykorzystała prowadzenia 5:1 w pierwszym secie meczu z Martiną Trevisan (WTA 159). Wyżej notowana Włoszka zmarnowała dwie piłki setowe przy 5:3. Ostatecznie straciła dziewięć gemów z rzędu i przy 5:7, 0:3 skreczowała z powodu kontuzji łokcia. W ciągu 61 minut Giorgi popełniła 37 niewymuszonych błędów, a jej rodaczka miała ich 14. Dla Trevisan jest to debiut w głównej drabince Rolanda Garrosa, podobnie jak dla Gauff, z którą spotka się w II rundzie.

Caroline Garcia (WTA 45) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Anett Kontaveit (WTA 21). W trzecim secie Francuzka od 1:3 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu zdobyła 20 z 23 punktów przy siatce i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Następną przeciwniczką Garcii będzie Alaksandra Sasnowicz (WTA 96), która pokonała 6:2, 2:6, 6:3 Annę-Lenę Friedsam (WTA 104). W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Białorusinki.

Była 20. rakieta globu Daria Gawriłowa (WTA 788) wygrała 6:4, 6:3 z Dajaną Jastremską (WTA 28). W ciągu 89 minut Australijka odparła osiem z dziewięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Dla wracającej po problemach zdrowotnych tenisistki z Melbourne jest to pierwszy występ w głównym cyklu od ubiegłorocznego US Open. W II rundzie zmierzy się z Eugenie Bouchard (WTA 168), która pokonała 6:4, 6:4 Annę Kalinską (WTA 108). Kanadyjka sześć razy odebrała Rosjance podanie.

Julia Putincewa (WTA 27) rozbiła 6:1, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 80). W ciągu 68 minut Kazaszka odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła sześć przełamań. W II rundzie zmierzy się z Nadią Podoroską (WTA 131), która oddała trzy gemy Greet Minnen (WTA 110). W trwającym 54 minuty meczu Argentynka zdobyła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Barbora Strycova (WTA 37) pokonała 7:5, 6:2 Varvarę Lepchenko (WTA 184). Czeszka zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów i pokusiła się o pięć przełamań. W II rundzie zagra ze swoją rodaczką Barborą Krejcikovą (WTA 114), która wygrała 6:3, 7:5 z Niną Stojanović (WTA 91). W drugiej partii Serbka z 0:3 wyszła na 5:4, by stracić trzy kolejne gemy. Irina-Camelia Begu (WTA 73) zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:3 Jil Teichmann (WTA 53). Rumunka zdobyła 14 z 16 punktów przy siatce i uzyskała siedem przełamań. W II rundzie zmierzy się z Simoną Halep.