ATP Los Angeles: Cztery dreszczowce w czwartym dniu turnieju

Czwarty dzień turnieju ATP w Los Angeles (z pulą nagród 450 tys. euro) zakończył rundę drugą i skompletował skład 1/8 finału. Cztery dreszczowce i porażka jednego z faworytów to bilans tego dnia.

W tym artykule dowiesz się o:

Niesamowite spotkanie zaprezentowali Rosjanin Igor Kunitsyn, rozstawiony z numerem pięć i Argentyńczyk Leonardo Mayer (ATP 60). Ich starcie trwało 2 godziny 43 minuty i dwa pierwsze sety rozstrzygane były w tie breakach. Trzeci decydujący po jednym przełamaniu zapisał na swoim koncie Argentyńczyk i tym samym odprawił z turnieju Igora Kunitsyna, zajmując sobie miejsce w trzeciej rundzie turnieju. Zwycięzca po meczu chwalił grę rywala, a także opowiadał o swoich poczynaniach na korcie. - Igor zagrał całkiem nieźle. Byłem zmuszony serwować coraz lepiej w decydującej partii. Wyciągnąłem naukę z drugiego seta, dzięki czemu w trzecim byłem bardziej zrelaksowany i grałem lepiej, co pozwoliło mi zwyciężyć w całym spotkaniu.

Rywal rosyjskiego tenisisty w następnej rundzie musiał obronić najpierw trzy meczbole, nim udało mu się wywalczyć awans. Amerykanin Mardy Fish i Australijczyk grający dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów, Chris Guccione spędzili na korcie 2 godziny 22 minuty i rozegrali prawdziwy dreszczowiec. Szczególnie dramatyczny był tie break drugiego seta, który Fish wygrał 14:12. Było to już trzecie starcie tych tenisistów i po raz trzeci zwyciężył ten wyżej sklasyfikowany Amerykanin.

Kolejnym, który awansował do 1/8 finału, jest Sam Querrey grającym w Los Angeles z szóstką. W bratobójczym pojedynku odprawił z turnieju kwalifikanta Ryana Sweetinga w również trzysetowym pojedynku trwającym blisko 3 godziny.

W trzeciej rundzie Amerykanin zagra z Izraelczykiem (numerem cztery imprezy), Dudi Selą. Ku niezadowoleniu gospodarzy wyeliminował on ich zawodnika, Roberta Kenedricka w trzech długich setach, 6:4, 3:6, 6:1. Po spotkaniu zwycięzca opowiadał o meczu drugiej rundy, a także tym, czego się spodziewa w pojedynku z Querrey’em. - Wszyscy zawodowcy są wyżsi ode mnie, więc to mnie już nie zaskoczy. (Sela ma 1,75 m wzrostu. przyp. redakcja) Querrey Jest podobnym graczem do Kenedricka, trochę lepiej gra z linii końcowej. Muszę kontrolować grę, odpowiadać na jego mocne serwisy, rozgrywać długie punkty i jako pierwszy skracać grę. - zakończył zmęczony ale szczęśliwy Izraelczyk.

Wyniki 2. rundy debla

Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) - Igor Kunitsyn (Rosja) / Marat Safin (Rosja) 7:5, 6:2

Jeff Coetzee (RSA) / Jonathan Erlich (Izrael) - Marcelo Melo (Brazylia) / Andre Sa (Brazylia) 1:6, 6:7(9)

Denis Istomin (Uzbekistan) / Leonadro Mayer (Argentyna) - Ernests Gulbis (Łotwa) / Dymitr Tursunow (Rosja) 4:6, 2:6