Tenis. Roland Garros: Fiona Ferro wyrzuciła z turnieju Jelenę Rybakinę. Petra Martić w III rundzie po batalii

Rozstawiona z numerem 14. Kazaszka Jelena Rybakina przegrała z Francuzką Fioną Ferro w II rundzie Rolanda Garrosa 2020. Chorwatka Petra Martić pokonała Rosjankę Weronikę Kudermetową po trzysetowej batalii.

Fiona Ferro Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Fiona Ferro

Jelena Rybakina (WTA 18) w tym roku zdobyła jeden tytuł (Hobart) i osiągnęła cztery finały, ostatni w ubiegłym tygodniu w Strasburgu. W wielkoszlemowych turniejach wciąż brakuje jej mocnego akcentu. Najlepszym wynikiem Kazaszki jest III runda Australian Open. W Rolandzie Garrosie odprawiła jedną rywalkę, Rumunkę Soranę Cirsteę. W czwartek przegrała 3:6, 6:4, 2:6 z Fionę Ferro (WTA 49).

W pierwszym secie Rybakina nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W trzeciej partii od 2:1, gdy przełamała rywalkę, straciła pięć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Kazaszka zamieniła na przełamanie tylko pięć z 14 okazji, a osiem razy oddała podanie. Naliczono jej 19 kończących uderzeń i 33 niewymuszone błędy. Ferro miała 36 piłek wygranych bezpośrednio i 37 pomyłek.

Francuzka notuje 10. wielkoszlemowy występ, szósty w Paryżu. Po raz drugi awansowała do III rundy, po US Open 2019. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Patricia Maria Tig (WTA 59), która pokonała 6:4, 6:3 Christinę McHale (WTA 82). W ciągu 96 minut Rumunka obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama wykorzystała trzy z czterech okazji na przełamanie. Po raz pierwszy doszła do III rundy wielkoszlemowego turnieju.

Petra Martić (WTA 17) zwyciężyła 6:7(1), 7:5, 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 42). W pierwszym secie Chorwatka z 2:5 doprowadziła do tie breaka, ale w nim była bezradna. W drugiej partii Rosjanka wykorzystała break pointa na 2:1, ale dwa razy została przełamana, w czwartym i 12. gemie. W decydującej odsłonie Martić wyszła na 3:1 i do końca utrzymała przewagę.

W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Chorwatka zdobyła 19 z 25 punktów przy siatce. Odparła osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 16 szans. Zanotowano jej 33 kończące uderzenia i 31 niewymuszonych błędów. Kudermetowej naliczono 52 piłki wygrane bezpośrednio i 43 pomyłki. Martić rok temu w Paryżu osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Następną przeciwniczką Chorwatki będzie Laura Siegemund (WTA 66), która pokonała 1:6, 6:1, 6:3 Julię Görges (WTA 41). W ciągu godziny i 51 minut niżej notowana Niemka popełniła 13 podwójnych błędów, ale też spożytkowała sześć z dziewięciu break pointów. Po raz trzeci awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy w singlu, po Australian Open i US Open 2016.

Debiutująca w Rolandzie Garrosie Leylah Annie Fernandez (WTA 100) poszła za ciosem po wyeliminowaniu Magdy Linette. Kanadyjka wygrała 6:4, 3:6, 6:1 z Poloną Hercog (WTA 47). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla 18-latki z Boynton Beach. W III rundzie Fernandez zmierzy się z Petra Kvitovą.